Šafr se vrací do Reflexu, Hamšík zůstává | E15.cz

Šafr se vrací do Reflexu, Hamšík zůstává

Šafr se vrací do Reflexu, Hamšík zůstává
Pavel Šafr: Dělení bulvární a nebulvární nemá smysl
• 
ZDROJ: Luboš Wišniewski
8. dubna 2013 • 18:54
Šéfredaktorem časopisu Reflex se od května po dvou letech opět stane dosavadní ředitel skupiny Blesk Pavel Šafr. Ve funkci vystřídá Ivana Hamšíka, jenž ve vydavatelství Ringier Axel Springer zůstane v pozici šéfredaktora vývoje nových projektů. Šéfredaktorem Blesku se stane Radek Lain, dosavadní ředitel obsahu deníků Blesk a Aha!.

Podle ředitelky Ringieru Libuše Šmuclerové prokázal Lain své manažerské i novinářské kvality, proto mu bude řízení největšího titulu vydavatelství svěřeno nadále. Šafr podle ní úspěšně dokončil úkol, kterým byl start fungování integrovaného newsroomu deníků Blesk a Aha!, proto se vrací zpět do Reflexu. „Ivan Hamšík, který disponuje ojedinělými kompetencemi z oblasti printu (deník, časopis) i onlinu, zúročí svoje předchozí zkušenosti na pozici šéfredaktora oddělení vývoje nových projektů v souvislosti s orientací naší společnosti směrem k digitalizaci,“ uvedla Šmuclerová.

Pětačtyřicetiletý Šafr se ujal řízení skupiny Blesk předloni, předtím tři roky vedl redakci Reflexu. V minulosti působil například v Českém deníku či Telegrafu. Od roku 1997 až do roku 2000 byl šéfredaktorem Lidových novin, spolu s nimiž přešel v roce 1998 z vydavatelství Ringier ČR pod vydavatelství Mafra. V letech 2001 až 2006 pracoval jako šéfredaktor Mladé fronty Dnes, kde mimo jiné vedl projekt obsahové a grafické modernizace deníku. Od roku 2007 do května 2008 působil jako zástupce generálního ředitele a ředitel redakcí ve vydavatelství Economia, píše server Mediaguru.

Čtyřiatřicetiletý Lain pracoval již v průběhu studií od poloviny 90. let v deníku Blesk, tamtéž pak působil od roku 1997 jako kmenový redaktor sportu. Od roku 2005 pracoval v deníku Aha!, kde se o tři roky později stal zástupcem šéfredaktora a v roce 2012 šéfredaktorem. Od ledna 2013 zastával funkci obsahového ředitele deníků Blesk a Aha!.

Pětačtyřicetiletý Hamšík působí v Ringieru od roku 2007. Do společnosti přišel z postu zástupce šéfredaktora deníku MfD. Od roku 2008 byl šéfredaktorem portálu Blesk.cz a posléze všech online titulů vydavatelství. Na podzim 2010 byl zároveň pověřen vedením oddělení Online/Digital Media. V květnu 2011 převzal na dva roky vedení časopisu Reflex. Ringier Axel Springer CZ je součástí švýcarsko-německé vydavatelské skupiny Ringier Axel Springer Media AG.

Autor: ČTK
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!