Tesco v tuzemsku nabídne mobilní služby

15.12.2009 6:47   |  

Společnost Tesco Stores, která v Česku provozuje několik desítek obchodních domů, super a hypermarketů, příští rok představí nabídku telekomunikačních služeb pod značkou Tesco Mobile.

„Spuštění Tesco Mobile plánujeme v České republice příští rok,“ řekla deníku E15 tisková mluvčí Teska Eva Karasová s tím, že bližší informace si obchodní řetězec zatím nechá pro sebe.

Prozatím tak není jasné, na jaké bázi Tesco nové služby představí. V úvahu připadá varianta virtuálního operátora, k možnosti vpustit konkurenci do své sítě se ale tuzemské telekomunikační společnosti doposud staví negativně. Tesco ovšem může také uzavřít dohodu podobnou té, kterou dojednalo Makro s Telefónikou O2: služby by potom nabízela přímo pod hlavičkou Teska. Tiskový mluvčí O2 Martin Žabka ale deníku E15 jednání s Tescem nepotvrdil.

S Tesco Mobilem volají zákazníci například ve Velké Británii, Irsku a nejnověji také na Slovensku. Ve všech těchto případech spolupracuje právě s Telefónikou O2. Sází přitom na omezenou nabídku paušálních a předplacených služeb a nízké sazby.

Na Slovensku Tesco Mobile zatím nabízí pouze předplacenou kartu s minutovým hovorným za deset centů (necelé dvě koruny a šedesát haléřů) do tamních mobilních sítí a i na pevné linky v rámci celé Evropské unie. Za krátkou textovou zprávu si firma účtuje stejný poplatek, MMS zpráva je o patnáct centů dražší. SIM kartu mohou spotřebitelé získat zdarma, pokud si ji pořídí spolu s desetieurovým kreditem.

U našich východních sousedů se jedná již o druhého virtuálního operátora – prvním se v květnu stal Naymobile, za kterým stojí obchodník s elektrem Nay. Na spadnutí je spuštění třetího virtuálního operátora Swan mobile, jenž doposud operoval na poli pevných linek.

V Česku dosavadní snahy o zřízení virtuálního operátora selhaly – operátoři se totiž do této chvíle nebyli schopni dohodnout na podmínkách výhodných pro obě strany. Kromě čtyř větších mobilních operátorů zde působí ještě značka Mphone, pod kterou telekomunikační služby nabízí Makro ve spolupráci s O2 pro několik tisíc klientů.

Autor: Patrik Šilhavý

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web