TMT a Hermod smějí přeprodávat služby O2

13.7.2010 20:17   |  

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) rozhodl, že firmy TMT a Hermod smějí oficiálně přeprodávat telekomunikační služby společnosti Telefónica O2. Informoval o tom server iDNES.cz.

TMT se na úřad v dubnu obrátila, protože Telefónica přestala části jejích zákazníků poskytovat služby a snažila se jim nabídnout některý ze svých tarifů napřímo. O2 to zdůvodnila závažným porušením smlouvy, když TMT služby O2 bez svolení přeprodávala dalším firmám.

Podle šéfa TMT Jiřího Wohlmanna ale chtěla O2 jednostranně snížit odměnu pro TMT, aniž by změnila rozsah poskytovaných služeb. Když TMT na změnu nepřistoupila, O2 její zákazníky odpojila. ČTÚ pak vydal předběžný zákaz Telefónice zákazníky TMT odpojovat.

“(ČTÚ) potvrdil, že naše smlouvy s Telefónikou, které nás opravňovaly k přeprodeji služeb, jsou v pořádku. Firma tak například neměla právo sebrat nám lidi z Oriflamu pro údajné porušování smluvních podmínek,“ řekl Mladé frontě Dnes (MfD) šéf TMT Luboš Bojanovský. Podle stanoviska ČTÚ, jež má MF DNES k dispozici, smí služby přeprodávat i firma Hermod, která má s TMT shodné majitele.

Telefónica však považuje rozhodnutí regulátora trhu za své vítězství. Mluvčí firmy Martin Žabka pro MfD uvedl, že nejdůležitější částí verdiktu je to, že úřad nepřiznal firmám statut telekomunikačního operátora. K dalším částem dokumentů se však prozatím nechce vyjadřovat.

Rozhodnutí úřadu zatím není pravomocné, Telefónica se tak proti němu může do 14 dnů odvolat u správního soudu.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři aktualizováno

Firmu Kovosvit MAS ze Sezimova Ústí, která má finanční problémy, vede nový manažerský tým. Bývalý pověřený ředitel Blahoslav Fajmon rezignoval. Zaměstnanci stále nedostali… více

Mobilní web