Vysílání zadarmo může skončit. Hrozí, že za každou televizi se bude platit tisíc korun | E15.cz

Vysílání zadarmo může skončit. Hrozí, že za každou televizi se bude platit tisíc korun

5. dubna 2017 • 16:40

Televize zdarma? Pro mnoho lidí je to samozřejmost, ale může se stát, že tomu tak nebude. V roce 2020 by mělo Česko přejít na nové digitální vysílání (DVB-T2). Podle Českých radiokomunikací (ČRa) satelitní operátoři hrozí kvůli novele telekomunikačního zákona arbitráží. ČRa varuje, že pokud by se na DVB-T2 nepřešlo, museli bychom si za televizi všichni platit.

Šedesát procent českých domácností přijímá pozemní TV vysílání zdarma, kde mají 35 programů. 26 procent přijímá placené televizní vysílání a 20 procent kabelové televizní vysílání. V roce 2020 by mělo Česko přejít na digitální vysílání (DVB-T2).

Toto vysílání by samozřejmě mělo být zdarma. Podle Českých radiokomunikací (ČRa) to tak ale nemusí být. „Vidíme snahy zamezit připojení na DVB-T2 , které zajistí bezplatný televizní příjem,“ řekl Procházka, ředitel odboru a strategie ČRa, a dodal: „Cílem satelitních společností je, aby si diváci museli za televizní vysílání platit.“

Proč musíme přejít na DVB-T2? Podívejte se na video:
360p 240p
Proč televizní vysílání přechází na DVB-T2?

V případě, že by byla televize pouze placená, podle výpočtů ČRa by si každý z nás zaplatil za televizní přijímač minimální částku 1100 Kč za rok. Zároveň bychom podobnou částku museli platit za každou další televizi, kterou v domácnosti máme.

Přechod na nové vysílání se nelíbí poskytovatelům satelitních televizí a hrozí arbitráží kvůli novele telekomunikačního zákona.

Roboti člověku budou pomáhat i v sexu

 Celý článek a další novinky v televizním vysílání čtěte zde:

 

Autor: ula
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!