Wooky jedná se strategickým investorem, posouvá vstup na burzu

Společnost Wooky, která se zabývá distribucí a prodejem elektronických knih a časopisů, zahájila jednání o kapitálovém vstupu strategického investora. K dnešnímu dni proto pozastavuje privátní úpis akcií, ve kterém bude pokračovat až po ukončení jednání s tímto investorem.

 e-book neboli elektronická kniha
10.7.2012 17:52   |  

Společnost Wooky, která má být první společností na novém trhu pražské burzy Start, jedná o vstupu strategického investora s potenciálem synergického efektu pro projekt Wooky. Proto společnost přerušila privátní úpis akcií a bude vyjednávat o partnerství s tímto investorem. Privátní úpis akcií bude pokračovat až po ukončení jednání s partnerem.

Garantem emise na nový trh Start je Raiffeisenbank, která emisi v rámci privátního úpisu nabízela vybraným investorům z řad privátních klientů banky. „Díky vstupu na burzu nás kontaktoval významný investor, jehož potenciální vstup může projekt Wooky výrazně podpořit. Ačkoli doposud získané investice by umožnily úpis úspěšně dokončit, rozhodli jsme se využít tuto příležitost a poté pokračovat v úpisu,“ řekl předseda představenstva společnosti Wooky Lukáš Novák


Také čtěte:

Čtečka Wooky míří na burzu

Českým knižním trhem zamává elektronická revoluce

Lukáš Novák: Letos čekáme skokový nárůst prodejů e-knih


Společnost Wooky předpokládá, že přerušením úpisu získá dostatečný čas na jednání s investorem. Následně se budou moci na emisi podílet i ti investoři, kteří se již rozhodli do Wooky investovat. Nový trh pražské burzy Start je určen především pro začínající malé a střední firmy. Výhodou této platformy je malá administrativní náročnost a rychlost vstupu firmy na trh.

Autor: red

Komentáře

Čtěte také

Banky vnucují klientům půjčky, stropy pro předschválené úvěry rostou

Banky vnucují klientům půjčky, stropy pro předschválené úvěry rostou

Čím dál větší částky peněz dostávají klienti českých bank až pod nos. Mantrou je zvyšující se strop předschválených půjček, tedy sumy, na kterou zájemce dosáhne bez dalších debat… více

Mobilní web