Less se prý snaží shodit tendr Lesů ČR, kde vyhrává

Společnost Less & Forest se podle dostupných informací vyplývajících z korespondence mezi ředitelem pro ekonomiku této firmy Vladimíra Veselého a konkurenčními Lesostavbami Frýdek-Místek snaží zpochybnit část miliardového tendru Lesů ČR na pěstební a těžební práce od roku 2012.

 ilustrační foto
16.11.2011 7:03   |  

Less & Forest, který přitom podal vítězné nabídky na 75 procentech územních jednotek, informace o korespondenci popřel, Lesostavby Frýdek-Místek na písemné dotazy deníku E15 neodpověděly a její ředitel Jan Bazgier včera telefony nezvedal. Less & Forest zaslal Lesostavbám e-mailový dopis, v němž obecně poukazuje na dumpingové nabídky některých zájemců.

„Rozdíl nabídkových cen dříví, který dosahuje hodnoty několika set korun za metr krychlový, není situací na trhu odůvodnitelný. S ohledem na výše uvedené Vás žádáme o důsledný postup v rámci zákona o veřejných zakázkách, tzn. přezkoumání cen nabízených v tendru z pohledu možného dumpingu,“ stojí v dokumentu, jenž je přílohou dopisu a jehož znění má deník E15 k dispozici.


Čtěte také: Jan Mičánek: Místo aby nás chválili, stále slyším jen řeči o monopolu


Dokument má záhlaví Lesy ČR, kterým je zřejmě určen. Lesy ČR na zaslané dotazy týkající se dopisu neodpověděly. „V souvislosti s dalším možným postupem LČR by možná bylo nejvhodnější poslat dopis typu viz příloha. S pozdravem Vladimír Veselý,“ stojí v připojeném textu. Veselý na přímý dotaz E15 odpověděl, že o žádném psaní tohoto ani podobného obsahu neví.

Důvodem aktivity Less & Forest je zřejmě snaha firmy nepřijít o složené jistiny ve výši dvou procent z předpokládané ceny zakázky na každé ze smluvních územních jednotek. Podle expertů jde o desítky milionů korun. Firma totiž po otevření obálek s nabídkami prohlásila, že nemá kapacity na podepsání všech jednotek, v nichž podala nejvyšší nabídku.

Autor: Igor Záruba, Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Český fotbal bude mít ePojisteni.cz ligu. Web se stal partnerem soutěže

Český fotbal bude mít ePojisteni.cz ligu. Web se stal partnerem soutěže aktualizováno

Fotbalová liga v pátek začne pod novým názvem ePojisteni.cz liga. Titulárním partnerem se stal internetový vyhledávač pojištění, který nahradil po dvou letech v názvu loterijní… více

Mobilní web