Lesy Hluboká koupila firma z Panamy

8.12.2011 7:00   |  

Lesy Hluboká nad Vltavou mají od listopadu nového majitele. Jediným vlastníkem je společnost Milroy se sídlem v Panamě. Kdo za Milroy stojí, ale není známo. „Měl jsem tam malý podíl a ten jsem prodal. Firma je prodaná od konce léta a nyní nemá nic společného s původními majiteli,“ řekl deníku E15 Miloš Balák, který do 1. listopadu zastával pozici prokuristy firmy. Podrobnosti o transakci a novém majiteli neuvedl s odkazem na dohodu s novým vlastníkem firmy.

Ani dosud ale nebylo konkrétně známo, komu Lesy Hluboká patřily. Podle obchodního rejstříku byla majitelem firma First Assets Finance se sídlem v Lucembursku. Média spekulovala o tom, že za firmou stál advokát a někdejší parlamentní asistent exministra zemědělství Jaroslava Palase Vojtěch Slówik či skupina KKCG. Nic z toho se ale nepotvrdilo.

Milroy se také stala v říjnu jediným akcionářem firmy České lesy, která je sestrou Lesů Hluboká. S oběma firmami je mimo jiné spojeno jméno vlivného politika ODS Pavla Dlouhého. Ten byl do září členem dozorčích rad obou firem.

Společnost Lesy Hluboká zároveň utlumila činnost. Propustila většinu lidí a ponechala si ani ne dvě desítky zaměstnanců. Prodala také většinu vozového parku či bažantnici v Hluboké. To deníku E15 potvrdil i ředitel firmy Václav Novák. „Je to jeden z důsledků situace v lesnictví a systému výběrových řízení ve státních lesích,“ uvedl Novák.


Čtěte také: Jan Mičánek: Místo aby nás chválili, stále slyším jen řeči o monopolu


V minulosti byly Lesy Hluboká na zakázkách státních Lesů ČR závislé. S novým nastavením tendrů před čtyřmi lety ale firma o řadu zakázek přišla a v letech 2008 a 2009 se dostala do ztráty zhruba 40 milionů korun za rok.

Lesy Hluboká letos nezískaly v malém tendru Lesů ČR zakázku ani na jedné ze 109 územních jednotek. V pozastaveném obřím tendru Lesů ČR na rok 2012 a další léta pak firma postoupila do druhého kola jen ve třech územních jednotkách, z toho pouze jednou na druhém místě.

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web