Češi jsou s ekonomikou země rekordně spokojení, ukázal průzkum | E15.cz

Češi jsou s ekonomikou země rekordně spokojení, ukázal průzkum

Češi jsou s ekonomikou země rekordně spokojení, ukázal průzkum
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Tomáš Blažek, E15

ČTK

Současnou ekonomickou situaci země hodnotí pozitivně 33 procent Čechů. To je o jeden procentní bod více než činilo dosavadní maximum z letošního ledna. Naopak negativně hodnotí hospodářskou situaci České republiky 27 procent lidí. Vyplývá to z květnového šetření, jehož výsledky dnes publikovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Ve srovnání s dubnem se výsledky květnového průzkumu příliš nezměnily. Počet spokojených vzrostl o dva procentní body, zatímco podíl negativních hodnocení stagnoval. Množství lidí, kteří o hospodářské situaci země soudí, že není dobrá ani špatná, kleslo meziměsíčně o dva procentní body na 38 procent.

Výraznější změny v hodnocení nejsou podle sociologů patrné ani při srovnání s dalšími měsíci letošního roku. „Od přelomu loňského a letošního roku se hodnocení ekonomické situace v České republice pohybuje na úrovni, která je statisticky srovnatelná s výsledky aktuálního výzkumu,“ uvádí CVVM. Přitom do té doby se hodnocení ekonomické situace po dva roky prakticky kontinuálně zlepšovalo.

Hodnocení současné ekonomické situace v České republice

Hodnocení současné ekonomické situace v České republiceHodnocení současné ekonomické situace v České republiceAutor: CVVM
Zdroj: CVVM

Přečtěte si:

Češi přestávají věřit tisku, posílila naopak důvěra v policii a armádu

Zásadní proměnou v květnu neprošlo ani to, jak lidé hodnotí životní úroveň své domácnosti. Polovina dotázaných ji považuje za dobrou, 13 procent za špatnou a 35 procent respondentů ji označilo za ani dobrou, ani špatnou. K velmi podobným výsledkům dospěl i dubnový výzkum. Aktuální průzkum CVVM se uskutečnil v první polovině května. Zapojilo se do něj 1015 respondentů starších 15 let.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!