Česká Pepsi je na prodej, zájem má Mattoni

Světová dvojka ve výrobě nápojů PepsiCo vyjednává o prodeji svého byznysu v České republice a dalších zemích střední Evropy. Nejvážnějším zájemcem o akvizici je producent mattonky, společnost Karlovarské minerální vody (KMV). Oba hráči prý intenzivně jednají zhruba čtyři měsíce, prodej by měl zahrnovat i aktivity na Slovensku a v Maďarsku.

 ilustrační foto
22.10.2012 10:14   |  

Cena by se podle informací listu Dnes mohla vyšplhat až na tři miliardy korun. Ani jedna firma ale nechtěla možnou transakci komentovat.

Kupce tuzemské Pepsi by převzal výrobu a distribuci stejnojmenného nápoje a dalších značek jako Mirinda, 7up, Schweppes a vody i džusy Toma.

Důvodem pro odchod Pepsi je její slábnoucí postavení na českém trhu. V kolových nápojích zde patří až na třetí místo, nejen za Coca-Colu, ale i domácí Kofolu. Na okraji zůstala i místní značka Toma, kterou PepsiCo získala v roce 2000.

KMV by díky případné koupi Pepsi získaly prostor pro další růst, posílily by na Slovensku a pronikly do Maďarska. V Česku nyní firma italské rodiny Pasquale kontroluje přes polovinu trhu s vodami a možnosti další expanze v tomto segmentu se již vyčerpaly.

Karlovarské minerální vody produkují značky Mattoni, Aquila a Magnesia. Zmíněná rodina Pasquale ovládá také výrobce vod Poděbradka.


Čtěte také:

Evropané šetří, Coca-Cola i Pepsi přicházejí o tržby

Karlovarský primátor v kauze Kyselka nadržuje KMV, tvrdí asociace


Autor: vag, čtk

Komentáře

Čtěte také

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Ministr financí Andrej Babiš chce, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy. To dnes může jen policie. Dále by se měla Celní správě rozšířit pravomoc na prověřování… více

Mobilní web