Česká Pepsi je na prodej, zájem má Mattoni

Světová dvojka ve výrobě nápojů PepsiCo vyjednává o prodeji svého byznysu v České republice a dalších zemích střední Evropy. Nejvážnějším zájemcem o akvizici je producent mattonky, společnost Karlovarské minerální vody (KMV). Oba hráči prý intenzivně jednají zhruba čtyři měsíce, prodej by měl zahrnovat i aktivity na Slovensku a v Maďarsku.

 ilustrační foto
22.10.2012 10:14   |  

Cena by se podle informací listu Dnes mohla vyšplhat až na tři miliardy korun. Ani jedna firma ale nechtěla možnou transakci komentovat.

Kupce tuzemské Pepsi by převzal výrobu a distribuci stejnojmenného nápoje a dalších značek jako Mirinda, 7up, Schweppes a vody i džusy Toma.

Důvodem pro odchod Pepsi je její slábnoucí postavení na českém trhu. V kolových nápojích zde patří až na třetí místo, nejen za Coca-Colu, ale i domácí Kofolu. Na okraji zůstala i místní značka Toma, kterou PepsiCo získala v roce 2000.

KMV by díky případné koupi Pepsi získaly prostor pro další růst, posílily by na Slovensku a pronikly do Maďarska. V Česku nyní firma italské rodiny Pasquale kontroluje přes polovinu trhu s vodami a možnosti další expanze v tomto segmentu se již vyčerpaly.

Karlovarské minerální vody produkují značky Mattoni, Aquila a Magnesia. Zmíněná rodina Pasquale ovládá také výrobce vod Poděbradka.


Čtěte také:

Evropané šetří, Coca-Cola i Pepsi přicházejí o tržby

Karlovarský primátor v kauze Kyselka nadržuje KMV, tvrdí asociace


Autor: vag, čtk

Komentáře

Čtěte také

Putin přiletěl do Slovinska, testuje jednotu EU

Putin přiletěl do Slovinska, testuje jednotu EU

Ruský prezident Vladimir Putin přiletěl do Slovinska a způsobil tím nemalé dopravní problémy rekreantům mířícím na dovolenou k Jadranu. I když je jeho návštěva označovaná jako… více

Mobilní web