Češky musí pracovat o 2,5 měsíce déle, aby dohnaly výdělky mužů

Rozdíl v platech mezi muži a ženami činí v České republice 22 procent. Ženy tedy musí pracovat více než dva a půl měsíce navíc, aby tento rozdíl dohnaly.

Ilustrační foto
8.3.2016 7:17   |  

Jinak řečeno, téhož výdělku, který jejich mužští kolegové získali do konce loňského roku, dosáhnou až letos 17. března. Tento den je tedy Dnem rovnosti platů.

Také na tento nedořešený celospolečenský problém poukáže ve dnech 18. a 19. března konference Equal Pay Day – Ženy sobě. Pořádá ji nezisková organizace Business & Professional Women.

Důvodem je také to, že Česká republika zaujímá v rovnosti platů nejnižší příčky oproti ostatním evropským zemím.
„Když jsme v roce 2010 pořádaly první ročník této akce, činil rozdíl v platech mezi muži a ženami 26,2 procenta. Za necelých šest let tedy klesl o čtyři procentní body. Naším cílem je, aby se tento rozdíl stále zmenšoval a ženy se staly ekonomicky nezávislými,“ zdůraznila cíl připravované akce Lenka Šťastná, prezidentka Business & Professional Women.


Čtěte také:

Rozdíl v platech mužů a žen se zvyšuje

České ženy berou o čtvrtinu nižší plat než muži. Rozdíl je 2,5 měsíce práce

Autor: bo

Komentáře

Čtěte také

Do Česka zamíří benzin E10. Starším vozům může poškodit motor

Do Česka zamíří benzin E10. Starším vozům může poškodit motor

Na českých čerpacích stanicích se namísto Naturalu 95 začne prodávat benzin E10. Vyžádá si to evropská legislativa. Zvýšením podílu biosložky z původních maximálně pěti procent na… více

Mobilní web