Číňané v Česku do pěti let investují až 232 miliard

aktualizováno Čínští investoři by v Česku na základě dnes podepsaných dohod mohli investovat do roku 2020 až 232 miliard korun, z toho 95 miliard v letošním roce. České firmy by mohly v příštích pěti letech zvýšit vývoz do Číny o téměř 63 miliard korun. Vyplývá to z přehledu ekonomických dohod podepsaných při příležitosti návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Česku, které byly zveřejněny na stránkách Pražského hradu.

Čínský prezident na návštěvě v Praze
30.3.2016 16:31   |  

častníci ekonomického fóra na pražském Žofíně podepsali dnes za účasti prezidentů Česka a Číny na 30 obchodních dohod v nejrůznějších oblastech. Dohody se týkají energetiky, finančnictví, automobilového průmyslu nebo cestovního ruchu.

Dohoda o strategickém partnerství a spolupráci mezi J&T Finance Group a Ping An Bank počítá s vytvořením fondu na investice do finančního sektoru, energetiky a průmyslu. Celkem jde o pět miliard eur (135 miliard korun).

Memorandum o porozumění podepsaly také kunovický výrobce letadel Aircraft Industries a China Aviation Supplies Holding Company. Dohoda zahrnuje prodej 20 letadel L-410, hodnota kontraktu je 111 milionů eur (tři miliardy korun).

Dohoda o technologicko-ekonomické spolupráci mezi S.W.H. Group, která se zaměřuje na obnovitelné zdroje energie, a China Longyuan Power Group počítá s hodnotou kontraktu 550 milionů eur (14,8 miliardy Kč). Celková finanční hodnota dnes uzavřených dohod je podle Hradu 294 miliard korun.

Seznam dohod podepsaných během návštěvy čínského prezidenta v Česku


Čtěte také:

Číňané získají polovinu skupiny J&T, plánuje se expanze do Číny

Česko stvrdilo 30 obchodních dohod s Čínou. Jedna se týká kanálu Dunaj-Labe

Škoda do roku 2020 zdvojnásobí prodej v Číně na půl milionu aut

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Ministerstvo dopravy v neděli uzavřelo dodatek ke smlouvě se společností Kapsch o pokračování správy mýtného systému na maximálně tři roky za 5,27 miliardy korun. Součástí ceny je… více

Mobilní web