CzechInvest a CzechTrade se nakonec slučovat nebudou

Dvě státní agentury CzechInvest a CzechTrade se do jednoho celku spojovat nebudou. „Pozastavil jsem plán na jejich sloučení,“ konstatoval ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

 Czech Trade
25.3.2014 12:02   |  

Mládek současně upozornil, že pokud mají agentury plnit svoje poslání, musí fungovat samostatně. „Předpokládám, že CzechInvest otevře své nové zastoupení v jihokorejském Soulu,“ řekl Mládek na akci Euro Business Breakfast, kterou pod názvem Průmyslová politika vlády v restauraci Mlýnec uspořádal týdeník Euro. Partnery akce byly společnosti ČEZ, EY a Unipetrol.

Ministr Mládek současně upozornil, že by se i díky aktivitám agentury CzechInvest mělo podařit přilákat na sever Čech jednu velkou investici. Konkrétní jméno ale neoznámil.

Plán na sloučení dvou zmíněných agentur prosazoval především exministr průmyslu a obchodu Martin Kuba (ODS). Dle jeho původních plánů se CzechInvest a CzechTrade měly sloučit do konce loňského roku.


Čtěte také:

Na Andělu v Praze se uskutečnil miliardový obchod s kancelářemi

Mládek odvolal šéfa CzechInvestu Piechu, vedením pověřil Votrubu

Mládkovi bude s průmyslem radit zakladatel CzechInvestu Jan Amos Havelka

David Klimeš: ČSSD křísí sen o silném CzechInvestu

Autor: Vadim Fojtík

Komentáře

Čtěte také

Putin přiletěl do Slovinska, testuje jednotu EU

Putin přiletěl do Slovinska, testuje jednotu EU

Ruský prezident Vladimir Putin přiletěl do Slovinska a způsobil tím nemalé dopravní problémy rekreantům mířícím na dovolenou k Jadranu. I když je jeho návštěva označovaná jako… více

Mobilní web