Deloitte: Česko bude mezi dvacítkou nejvíce konkurenceschopných zemí | E15.cz

Deloitte: Česko bude mezi dvacítkou nejvíce konkurenceschopných zemí

Deloitte: Česko bude mezi dvacítkou nejvíce konkurenceschopných zemí
ilustrační foto
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Česká republika by se měla do pěti let dostat mezi 20 nejvíce konkurenceschopných zemí ve výrobě. Vyplývá to z aktuální studie Deloitte Index světové konkurenceschopnosti ve výrobě pro rok 2016. ČR je v současnosti na 23. místě. Jedničkou by se měly stát Spojené státy, které by měly předstihnout Čínu.

„Z nové studie Deloitte vyplývá, že 11 zemí na předních příčkách zůstane do roku 2020 stabilních, i když s určitou změnou postavení. Kromě Číny a Spojených států, které si udržují dvě nejvyšší pozice, na třetím a čtvrtém místě zůstanou Německo a Japonsko. Pozitivní zprávou je výhled pro Česko, které se z hlediska konkurenceschopnosti ve výrobě dostane mezi top 20 světa,“ uvedl vedoucí partner společnosti Deloitte v ČR Josef Kotrba.

U Indie, která je teď jedenáctá, se předpokládá, že poskočí až na pátou příčku. Jižní Korea, Kanada a Singapur pravděpodobně klesnou každý o jednu příčku z důvodu vzestupu Indie, zatímco Tchaj-wan a Velká Británie zřejmě poklesnou o dvě příčky. Naopak u Mexika se očekává, že se posune z osmého na sedmé místo.

Studie vznikla na základě hloubkové analýzy anketních odpovědí více než 500 výkonných ředitelů a lídrů výrobních společností po celém světě.

Žebříček konkurenceschopnostiŽebříček konkurenceschopnostiAutor: čtk

Miroslav Zámečník: Uvadající EU? Nadějí Česka je průmysl 4.0

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!