Dnes končí objednávky spořicích státních dluhopisů

Ministerstvo financí kvůli velkému zájmu změnilo konec upisovacího období státních spořicích dluhopisů z původně plánovaného 30. listopadu na dnešek. K pátečnímu poledni evidovalo MF objednávky za 22,3 miliardy korun, plány počítaly s maximálně 20 miliardami.

Ministr financí Miroslav Kalousek vystoupil 22. října v Praze na tiskové konferenci k podzimní emisi spořicích státních dluhopisů.
12.11.2012 8:54   |  

Objednávky bude ještě dnes přijímat víc než 1400 poboček České spořitelny, ČSOB, Komerční banky, J&T Banky a České pošty. Objednávky bude nutné zaplatit do pěti pracovních dnů. Dluhopisy úřad vydá 12. prosince.

V rámci jarní emise si lidé objednali a zaplatili spořicí státní dluhopisy za 15,3 miliardy korun. Loni na podzim v rámci pilotní emise si koupili investoři dluhopisy za 20,4 miliardy korun.

Zájemci si mohou pořídit prémiový dluhopis s tříletou splatností a průměrným ročním výnosem 2,77 procenta, pětiletý kuponový dluhopis s výnosem 3,22 procenta, pětiletý reinvestiční spořicí dluhopis s výnosem 3,41 procenta, 1,5letý diskontovaný dluhopis s výnosem 2,05 procenta a sedmiletý protiinflační dluhopis. Ten je úročen podle míry inflace.


Čtěte také:

O spořicí dluhopisy je zájem. Češi jich už objednali za osm miliard

Odstartoval prodej spořicích státních dluhopisů

Kalousek si od nové emise dluhopisů slibuje 10 miliard


Dluhopisů s nominální hodnotou jedna koruna si zájemci musejí koupit minimálně 1000 kusů, stejně jako v předchozích dvou emisích. Investice do státních spořicích dluhopisů je podle odborníků srovnatelná s běžně dostupnými produkty na finančním trhu.

Autor: čtk, vag

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web