Do Prahy se chystají desítky arabských firem

Na začátku listopadu do Prahy zamíří několik desítek manažerů velkých firem ze Saúdské Arábie na první Českosaúdské obchodní fórum. Na pražském Žofíně budou jednat s představiteli ministerstev a významných českých podniků o možnostech rozvoje obchodní spolupráce a investic.

Palác Žofín
30.10.2014 6:37   |  

České firmy v současné době do Saúdské Arábie dodávají potraviny, výpočetní techniku, motorová vozidla, zařízení pro energetiku nebo těžební mechanizaci. Saúdská Arábie naopak Česku nabízí bezpečnostní technologie, ropu a ropné produkty a zemní plyn.

„Cílem akce je vytvoření produktivnějšího partnerství mezi oběma zeměmi,“ uvedl honorární konzul České republiky v Saúdské Arábii Hussein Shobokshi, který je zároveň majitelem společnosti Shobokshi Investment a setkání pořádá.

„Obě země mají silné vývozní artikly, na nichž je možné dál stavět. Rovněž ale budeme hledat cesty ke spolupráci v nových oblastech,“ dodal Shobokshi. Český vývoz do Saúdské Arábie loni podle statistického úřadu vzrostl o šest procent na sedm miliard. Dovoz naopak klesl o třetinu na 290 milionů.


Čtěte také:

Na Andělu v Praze se uskutečnil miliardový obchod s kancelářemi

MP: Transatlantická dohoda zvýší český HDP až o 2,5 procenta

Na pobídky dosáhnou i call centra, vzniknou i speciální ekonomické zóny

Autor: nos

Komentáře

Čtěte také

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Ministerstvo dopravy v neděli uzavřelo dodatek ke smlouvě se společností Kapsch o pokračování správy mýtného systému na maximálně tři roky za 5,27 miliardy korun. Součástí ceny je… více

Mobilní web