Evropské srovnání: v Česku je částečných úvazků málo, lidé je ale chtějí

Tuzemské firmy nabízejí možnost práce na částečný úvazek jen velmi zřídka. Češi by přitom o podobnou formu zaměstnání stáli. Postoj podniků se ale v poslední době nemění ani přesto, že se stále více potýkají s nedostatkem pracovníků. Česko tak značně zaostává za unijním průměrem. Zatímco v tuzemsku se podíl částečných úvazků pohybuje posledních několik let kolem šesti procent, průměr EU dosahuje dvaceti procent.

Ilustrační foto
22.2.2016 19:57   |  

V Nizozemsku je rozložení úvazků dokonce půl na půl, vysokého podílu dosahují zkrácené úvazky také v Německu, Rakousku nebo Velké Británii, ukazuje mezinárodní srovnání, které zveřejnil Český statistický úřad.

„Částečných úvazků u nás firmy nabízejí málo. Poptávka velmi převyšuje nabídku a to nejen po částečných, ale i zkrácených pracovních dobách, či zkráceném pracovním týdnu,“ potvrzuje čísla Eurostatu Jitka Součková z personální agentury Grafton Recruitment.

Nízká čísla přitom vykazují i další nové členské země EU. Například na Slovensku jde o zhruba pět procent, v Maďarsku o šest. „Nejedná se tedy výlučně o české specifikum. Velmi dobře je ale patrný rozdíl mezi západoevropskými zeměmi a novými členskými státy,“ popisuje analytik společnosti Akcenta Miroslav Novák. Důvodem je podle něj například struktura ekonomiky, nižší mzdy, delší mateřská dovolená nebo pomalejší přijímání trendů.

Češi přitom zájem o zkrácené úvazky dlouhodobě mají. „U pozic s možností částečného úvazku zaznamenáváme v průměru o 40 procent vyšší zájem,“ popisuje analytik společnosti LMC provozující portál Jobs.cz Tomáš Dombrovský.

Překvapivě se podle něj přístup podniků nemění ani v době, kdy mají stále větší problém sehnat zaměstnance na vysoko i nízkokvalifikované pozice. Přichází tak potenciálně o desítky tisíc uchazečů, kteří na plný úvazek nastoupit nemohou, o částečný by ale zájem měli.

„Jedná se především o ženy s malými dětmi, ale také mladé lidi, kteří chtějí u studia získat praxi a takto jsou odkázáni na brigády, které jim ale potřebné zkušenosti nepřinesou. Částečné úvazky by mohli využít také lidé, kteří pečují o někoho ve svém okolí,“ vysvětluje Dombrovský.

Zkušenost z evropských zemí, kde jsou zkrácené úvazky dostupnější, podle něj ukazuje na výrazně vyšší zaměstnanost žen. Ty totiž s odrůstajícími dětmi postupně přechází z částečných na plné úvazky.

Firmy ale uvádí, že částečné úvazky pro ně představují vyšší náklady a organizační nároky, například v případě, kdy je potřeba pokrýt směny.

„V Česku, podobně jako i v dalších nových členských zemí, je výrazně vyšší podíl průmyslu na tvorbě HDP. Naopak v západoevropských zemích průmysl hraje nižší význam oproti službám. Právě v sektoru služeb je jednodušší nabízet pracovní místa na částečný úvazek. Oproti tomu v průmyslu je nutná fyzická přítomnost zaměstnance na pracovišti a typická je práce na směny,“ dodává Novák.


Čtěte také:

Česko částečným úvazkům nepřeje, zůstáváme hluboko pod průměrem EU

Práci na zkrácený úvazek získají nejsnáze číšníci

Markéta Žižková Autor: Markéta Žižková redaktorka deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web