Firmy lákají agenturní zaměstnance na smlouvy, samy tím uspoří

Firmy lákají agenturní zaměstnance na smlouvy, samy tím uspoří
9. září 2016 • 07:19
Úspora nákladů na zaškolování anebo vyšší motivace k práci, to jsou hlavní důvody, které vedou domácí firmy k tomu, aby agenturní zaměstnance braly pod svá křídla.

Dilema firem mezi náborem agenturních a kmenových zaměstnanců končí v poslední době stále častěji podpisem standardní pracovní smlouvy. Nejen tradiční služby externích pracovníků jako zákaznickou podporu nebo administrativu si totiž firmy v rostoucí míře pokrývají samy. Důvodem bývá úspora nákladů i tlak na vyšší pracovní výkony.

„Z naší zkušenosti i statistik vyplývá, že motivovanost kmenových zaměstnanců je v porovnání s dočasně přidělenými agenturními zaměstnanci více než dvojnásobná. Při začlenění do firmy zároveň klesá fluktuace pracovníků, s čímž souvisejí i nižší náklady na jejich nábor a zaškolení,“ vysvětluje Ctirad Lolek, šéf personalistiky v O2. Telekomunikační firma momentálně překlápí na pracovní smlouvy šest stovek pracovníků klientských center, back office nebo logistiky.

Zatímco se podle letošního průzkumu poradenské společnosti PwC rozhodlo v minulém roce 11 procent tuzemských manažerů vyvést některý z procesů nebo pozic mimo firmu, zájem českých šéfů o právě opačný krok byl ještě o jeden procentní bod vyšší. „V loňském roce jsme z bezmála pěti set agenturních zaměstnanců přijali 250 mezi kmenové, ve většině případů šlo o dělnické profese do výroby,“ uvádí i mluvčí Třineckých železáren Petra Jurásková.

Hlavním důvodem byl podle ní i v tomto případě záměr udržet si perspektivní zaměstnance dlouhodobě a ušetřit opakující se výdaje spojené s externisty.

Podle expertů odráží politika firem sílící kondici české ekonomiky. „Jde o trend spojený s rostoucím optimismem firem, které mají v současnosti dostatek dlouhodobých zakázek a zároveň nemají dostatek lidí. Pozorujeme to na rychle rostoucím počtu zakázek, které máme na zaměstnance do trvalého pracovního poměru. Na rozdíl od dřívějška se často jedná i o dělnické a skladnické práce,“ říká Jan Halbrštát z personální agentury Manpower Group.

Nezaměstnaných opět ubylo
Míra nezaměstnanosti v Česku v srpnu po červencovém růstu na 5,4 procenta klesla na 5,3 procenta. Uchazečů o zaměstnání bylo ke konci měsíce 388 474, což je nejméně za srpen od roku 2008. Uvedl to dnes Úřad práce ČR. Volných míst je přes 139 tisíc, nejvíce za posledních osm let. Podle analytiků údaje naznačují, že firmy mají stále vetší problém najít vhodné uchazeče o práci, což povede k ještě většímu tlaku na růst mezd. Pozitivní je i fakt, že nová pracovní místa vznikají i v regionech, které se potýkají s vysokou nezaměstnaností. Dlouhodobě nejvyšší nezaměstnanost v republice má Ústecký kraj, naopak nejnižší je v Plzeňském kraji.
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!