Firmy raději živoří, než by vyhlásily bankrot | E15.cz

Firmy raději živoří, než by vyhlásily bankrot

Firmy raději živoří, než by vyhlásily bankrot
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Velké množství českých firem se pohybuje na hranici krachu, aniž by dobrovolně vyhlásilo insolvenci. Uvedla to poradenská společnost Dun & Bradstreet s tím, že z globálního hlediska je ale Česko zařazeno v kategorii nízkého rizika insolvence.

Navzdory rostoucímu počtu firemních bankrotů jsou české podniky vystaveny nízkému riziku platební neschopnosti, uvedla firma. „Způsob řízení insolvencí u nás se však stále nepřibližuje standardům obvyklým ve vyspělých ekonomikách,“ upozornila ředitelka Dun & Bradstreet pro ČR a SR Alena Seoud.

Čtěte další analýzy společnosti Dun & Bradstreet:

Přes 60 procent českých firem porušuje zákon o účetnictví

V Maďarsku se zavírá dvanáct obchodů denně

Když je motivace důležitější, než čísla

Počet firemních bankrotů ve světě podle Dun & Bradstreet v posledním loňském čtvrtletí vzrostl ve všech regionech s výjimkou Severní Ameriky a severní Evropy. V posledním loňském čtvrtletí globální počet firemních bankrotů, měřený pomocí D&B Global Insolvency Indexu, meziročně klesl o 3,3 procenta, což odráží rostoucí oživení. Počet úpadků výrazně klesl zejména v Severní Americe (-14,2 procenta), zatímco v Asii, s výjimkou Číny, prudce vzrostl a růst v důsledku dluhové krize pokračuje i v Evropě.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!