Generali PPF Holding kupuje polskou pojišťovnu Proama | E15.cz

Generali PPF Holding kupuje polskou pojišťovnu Proama

Generali PPF Holding kupuje polskou pojišťovnu Proama
ilustrační foto
• 
ZDROJ: čtk

čap

Generali PPF Holding kupuje od francouzské skupiny Groupama polskou pojišťovnu Proama. Akvizice tak umožní holdingu rozvíjet aktivity v oblasti polského pojišťovnictví pod dvěma značkami, Generali a Proama. Transakci nyní prověří příslušné regulatorní orgány. Její cenu společnosti nezveřejnily.

„Polsko je pro nás strategickým trhem. Vykazuje jednu z největších dynamik růstu mezi významnými trhy ve střední a východní Evropě. Akvizice společnosti Proama nám umožní dále rozšířit a rozvíjet naše aktivity na tomto perspektivním trhu,“ sdělil generální ředitel Generali PPF Holdingu Ladislav Bartoníček.

Proama zahájila své působení na trhu koncem ledna 2012. Společnost nabízí zejména služby pro retailové klienty a své aktivity soustřeďuje do segmentu autopojištění prostřednictvím tří distribučních kanálů, a to telefonu, internetu a agentské sítě.

Čtěte také:

Kellnerův exit musí posvětit Generali

PPF loni klesl čistý zisk o třetinu, aktiva ale stoupla

PPF opouští Ukrajinu. Zbavuje se tam i televizí

V segmentu neživotního pojištění v Polsku vykázal GPH v loňském roce 28procentní růst, v běžně placeném životním pojištění vzrostl o pětinu. Překonal tak výrazně celý trh. Groupama, jež je osmou největší univerzální francouzskou pojišťovnou, působí ve 14 zemích, především v Evropě.

Autor: čap
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!