KKCG prodává těžbu v Pákistánu a Jemenu | E15.cz

KKCG prodává těžbu v Pákistánu a Jemenu

KKCG prodává těžbu v Pákistánu a Jemenu
Těžba ropy
• 
ZDROJ: profimedia.cz

David Klimeš

Pákistánská polostátní firma Pakistan Petroleum (PPL) chce odkoupit od českého miliardáře Karla Komárka podíl v těžařské společnosti MND Exploration and Production (MND). Uvádí to zdroje z pákistánského ministerstva ropného průmyslu. Podle pákistánského finančního deníku Business Recorder jsou k mání pákistánská a jemenská aktiva MND.

Firma MND Exploration and Production je londýnskou dcerou Komárkovy skupiny KKCG se zaměřením právě na Pákistán a Jemen. V obchodě jde především o aktiva v Pákistánu: v ložisku Sawan má skoro osmiprocentní podíl na těžbě a průzkumných licencích, dále pak podíly na ložiskách Harnai, Ziarat a Barkhan. V Jemenu je MND přítomno v jednom ložisku. Prodej firmě PPL má logiku, neboť například v Sawanu se už obě firmy potkávají. I další naleziště může PPL využít, včetně toho jemenského.

Čtěte také:

Kellner s Komárkem převzali všechny pohledávky Penty za Sazkou

Komárkova KKCG koupila podíl v ruském Vemexu

Podle zdroje Business Recorder z vedení PPL firma transakci už v principu schválila: „PPL už vybrala finančního poradce, který spolu s ostatními konzultanty a týmem PPL hodnotí detaily návrhu.“

Autor: David Klimeš
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!