Koupí Číňané Budvar? Dost pravděpodobné, myslí si bookmakeři

Bookmakeři tuzemských sázkových kanceláří podle tradice spojili přelom roku s vypsáním kurzů na netradiční sázky. U Fortuny lze vsadit v kurzu 30:1, že se v roce 2016 Aleš Hušák znovu stane členem vrcholového managementu Sazky. Chance nabízí astronomických 3000:1 na to, že se kontroverzní podnikatel Viktor Kožený stane guvernérem ČNB. Tipsport vypsal kurz 800:1 na možnost, že Evropská unie zakáže prodej točeného piva v České republice.

Pivovar Budějovický Budvar
31.12.2015 11:28   |  

„Kdekdo v tomto státě si říká, že už ho asi jen těžko něco dalšího překvapí. A najednou přijde další rok a nestačí se divit, co se zase děje. Čekají nás předčasné volby? Proč to za kurz 4,3:1 nezkusit. Přikoupí Číňané z CEFC k fotbalové Slavii i tu hokejovou? Nabízíme kurz 5:1,“ říká mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Čínská skupina CEFC zabírá ve speciální nabídce Fortuny zřejmě největší prostor. Na to, že doplní pivovarskou skupinu Lobkowicz o Budějovický Budvar, bookmakeři vypsali poměrně nízký kurz 1,5:1. Lze vsadit i na to, zda v základní sestavě fotbalové Slavie v první lize nastoupí hráč čínské národnosti (2:1).

Sázet se dá i na to, zda rok 2016 přinese podobně horké léto jako ten letošní. To, že padne absolutní český rekord z roku 2012 (+40,4 stupně), považuje Fortuna za jasnou tutovku (1,15:1). Naopak prolomení hranice rekordního mrazu z roku 1929 (-42,2 stupně) bookmakeři příliš nevěří (5:1).

Křetínský a Dukovany

Na to, že Daniel Křetínský prostřednictvím svého EPH koupí jadernou elektrárnu Dukovany, vypsala Fortuna kurz 50:1. Nezapomněla ani poškádlit konkurenci. Možnost, že by Tipsport zrušil značku Chance, kterou v roce 2013 koupil, ohodnotila kurzem 30:1. Věří někdo, že ruský prezident Vladimir Putin je schopen opravdu všeho? Na to, že na Letních olympijských hrách v Rio de Janeiru bude Rusko reprezentovat v některé z disciplín, vypsala Fortuna kurz 5:1.

Ani bookmakeři Chance se nenechali zahanbit. „Pokud jde o zahraniční události, nejpravděpodobnější je, že britský královský pár Kate a William oznámí početí svého již třetího potomka (4:1). Zajímavé události se nevyhnou ani největšímu západnímu sousedovi Česka.

Naši bookmakeři vypsali kurz 10:1 na to, že v roce 2016 do Německa dorazí další milion uprchlíků,“ přibližuje mluvčí Chance Markéta Světlíková. Ovšem pád kancléřky Angely Merkelové to zřejmě nezpůsobí (40:1). A bookmakeři Chance už vůbec nevěří tomu, že by se německou Miss stala v roce 2016 dívka muslimského původu (kurz 1000:1).


Přečtěte si: Lidé víc sázeji, Fortuně ale klesl zisk o pětinu


„Z domácího pohledu považují bookmakeři téměř za jisté, že krajské volby vyhraje hnutí ANO. Fanoušci Babišova uskupení tak mohou mít radost z kurzu 2:1. Naši bookmakeři naopak příliš nevěří tomu, že by odchod Karla Schwarzenberga znamenal smrtící ránu pro TOP 09. Že se tato strana rozpadne už příští rok, ohodnotili kurzem 30:1,“ pokračuje Světlíková.

V pohledu na ekonomické události mají tvůrci kurzů z Chance jasno. Guvernérem České národní banky se podle nich stane někdejší premiér „vlády odborníků“ Jiří Rusnok s kurzem 2:1. Naopak na to, že by se prvním mužem ČNB stal třeba Viktor Kožený je vypsán kurz 3000:1. „Jako příliš pravděpodobnou nevidí bookmakeři možnost, že by se České republice podařilo hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Ovšem pro nehynoucí optimisty není kurz 20:1 až tak vysoký,“ dodává Světlíková.

Zákaz točeného piva

Podle Chance se v příštím roce velmi pravděpodobně dočkáme jedné sportovní svatby. Na to, že si své ano řeknou biatlonistka Gabriela Soukalová a badmintonista Petr Koukal lze sázet za kurz 3:1. Naopak příliš pravděpodobné není ukončení bohaté kariéry hokejisty Jaromíra Jágra. Pokud někdo přesto věří, že by ve svých 44 letech pověsil profesionální brusle na hřebík, může si vsadit v kurzu 10:1.

V Tipsportu lze vsadit třeba na to, že Evropská unie zakáže v Česku prodej točeného piva (800:1). Z domácích událostí je to například pád vlády (20:1), vstup čínského investora do Agrofertu (17:1) nebo rezignace prezidenta Miloše Zemana (300:1). Z ekonomických událostí vypsal Tipsport kurzy na zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou (7:1), zdražení ropy nad 50 dolarů za barel (4:1), nebo na to, že průměrná úroková sazba u hypoték klesne pod dvě procenta (10:1).


Čtěte také:

Podíl online sázek v kurzovém sázení dosahuje zhruba 80 procent

Výhry favoritů Fortuně nesvědčí, stlačily marže pod 20 procent

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Reportáž: Brdy znovuobjevené. Vojenský prostor se po 90 letech otevřel

Reportáž: Brdy znovuobjevené. Vojenský prostor se po 90 letech otevřel Fotogalerie

Dlouho to tady patřilo jen vojákům. Likvidovali vesnice, brázdili lesy těžkou technikou, vzduchem svištěly rakety. Pak se zelená plocha velká 260 km2 pomalu začala otevírat lidem… více

Komerční prezentace
Mobilní web