Personalisté: Nejsou lidi. Firmám chybí dělníci i obchodníci

Česká ekonomika se ještě ani nestačila pevně usadit na růstové vlně a firmy už začínají při náboru zaměstnanců narážet na mantinely domácího trhu práce. V lepším případě trvá obsazení nových pozic déle než dříve. Zajištění lidských zdrojů v případě nejexponovanějších profesí pak připomíná boj personalistů o každou novou duši. Personalisté připomínají, že letitý český nesoulad mezi nabídkou úřadů práce a představami firem se letos v souvislosti s konjunkturou nebezpečně vyhrotil.

Nedostatek lidí panuje hlavně v technických profesích
1.10.2014 6:20   |  

„Po půlročním rozjezdu náborů narážejí společnosti na strop trhu práce a nemohou najít vhodné zaměstnance. Nabídka a poptávka se míjí jak regionálně, tak oborově,“ uvádí Jiří Halbrštát ze společnosti ManpowerGroup. Situace je nejvíce napjatá ve výrobě, logistice, zákaznickém servisu a obchodu, tedy v oblastech, které v reakci na oživení vytvářejí nová pracovní místa nejrychleji.

„Ještě v zimě byl v těchto oborech poměrně výrazný přetlak zájemců o práci, během letošního roku aktivita uchazečů klesla,“ říká Tomáš Ervín Dombrovský ze společnosti LMC provozující portál Jobs.cz.

Lidí se nedostává na obou pólech kvalifikačního spektra. Už nyní firmy bojují o naplnění call center, o mimořádném štěstí lze prý mluvit v případě úspěšného lovu na obchodníky. „Najít dobrého obchodního zástupce je nyní téměř nemožné,“ potvrzuje Halbrštát.

Nezaměstnanost v Česku:


Personalistickým majstrštykem je stále častěji i adekvátní obsazení míst s úzkou specializací. „U pozic konstruktérů, odborníků se znalostí německého jazyka, techniků, IT manažerů a programátorů sledujeme prodloužení doby nutné k jejich obsazení,“ připomíná David Petrů ze společnosti Hill International. Perspektivně se prý situace ještě zhorší. „Nedostatek některých odborníků se bude díky oživení i globalizaci trhu práce prohlubovat,“ uzavírá Daniel Soukup z PwC.

Nezaměstnanost klesá

Navzdory rozporům mezi poptávkou a nabídkou na pracovním trhu se nezaměstnanost ke konci srpna snížila z loňských sedmi procent na 6,3 procenta. Podle údajů Českého statistického úřadu si domácí trh práce polepšil také oproti unijním protějškům. Nezaměstnanost v Česku totiž podle Eurostatu klesala oproti EU takřka dvakrát rychleji.

„Číslo dokládá zlepšující se situaci na domácím trhu práce. Srovnání napříč unií ukazuje, že míra nezaměstnanosti v Česku patří mezi nejnižší,“ uvádí hlavní ekonom banky ING Jakub Seidler.

V srpnu bylo v unii průměrně bez práce přes deset procent práceschopné populace, což na příjmy ze sociálních dávek odkázalo bezmála 25 milionů Evropanů. Ještě dramatičtější je situace v eurozóně, která hlásí nezaměstnanost 11,5 procenta. Rekordmany zůstávají s více než 24 procenty Španělsko a s 27 procenty Řecko.


Čtěte také:

Pavel Makovský: Studovat MBA má smysl, ale je třeba pečlivě vybírat

Mladí zaměstnanci se bouří proti přesčasům

Británie odmítá Česku vyplatit 100 milionů za sociální dávky

Autor: Jaroslav Bukovský

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web