Policie vyšetřuje bývalé šéfy ŘSD kvůli Pražskému okruhu

Tři někdejší šéfy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vyšetřuje kvůli údajně předražené stavbě jihozápadní části Pražského okruhu protikorupční policie. Do hledáčku detektivů se dostali Alfréd Brunclík, René Poruba a Jiří Švorc.

 Pražský okruh
19.11.2012 10:21   |  

Informují o tom Hospodářské noviny. „Mohu pouze potvrdit, že se náš útvar tou věcí zabývá. Vše je ve stadiu prověřování,“ řekl deníku mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej.

Policisté zatím především analyzují posudky, obviněn ještě nikdo nebyl. „Nikdo mě oficiálně neoslovil,“ uvedl Poruba. Švorc prý o vyšetřování ví, na policii osobně ale ještě nebyl.

Kvůli údajnému předražení projektu podal už v dubnu trestní oznámení Nejvyšší kontrolní úřad. Jako případ plýtvání zmínil například řešení mimoúrovňové křižovatky pro křížení okruhu s dálnicí D1. ŘSD rozhodlo zbourat čerpací stanici umístěnou v místě křížení, za pozemky benzinky přitom zaplatilo téměř 300 milionů korun. Smlouvu podepsal právě tehdejší ředitel ŘSD Švorc, který je nyní jedním z hlavních podezřelých.


Čtěte také:

Na stavbě Pražského okruhu se neuvěřitelně plýtvá, škody jsou miliardové

Projekt pražské křižovatky: Tak trochu privátní exit

ŘSD utrácí miliardy protizákonně, uvádí kontrola


Autor: čtk, vag

Komentáře

Čtěte také

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Po necelých deseti měsících od uvedení na trh bude ruské platební karty Mir vydávat i tamní největší banka. Sberbank začne s jejich emitací během září. K rozšíření karty, která má… více

Mobilní web