Policie vyšetřuje bývalé šéfy ŘSD kvůli Pražskému okruhu

Tři někdejší šéfy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vyšetřuje kvůli údajně předražené stavbě jihozápadní části Pražského okruhu protikorupční policie. Do hledáčku detektivů se dostali Alfréd Brunclík, René Poruba a Jiří Švorc.

 Pražský okruh
19.11.2012 10:21   |  

Informují o tom Hospodářské noviny. „Mohu pouze potvrdit, že se náš útvar tou věcí zabývá. Vše je ve stadiu prověřování,“ řekl deníku mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej.

Policisté zatím především analyzují posudky, obviněn ještě nikdo nebyl. „Nikdo mě oficiálně neoslovil,“ uvedl Poruba. Švorc prý o vyšetřování ví, na policii osobně ale ještě nebyl.

Kvůli údajnému předražení projektu podal už v dubnu trestní oznámení Nejvyšší kontrolní úřad. Jako případ plýtvání zmínil například řešení mimoúrovňové křižovatky pro křížení okruhu s dálnicí D1. ŘSD rozhodlo zbourat čerpací stanici umístěnou v místě křížení, za pozemky benzinky přitom zaplatilo téměř 300 milionů korun. Smlouvu podepsal právě tehdejší ředitel ŘSD Švorc, který je nyní jedním z hlavních podezřelých.


Čtěte také:

Na stavbě Pražského okruhu se neuvěřitelně plýtvá, škody jsou miliardové

Projekt pražské křižovatky: Tak trochu privátní exit

ŘSD utrácí miliardy protizákonně, uvádí kontrola


Autor: čtk, vag

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web