Pomáhali miliardářům, teď právníci z BBH investují do firem v potížích

V Česku se objevil nový hráč, který se zaměří na nákupy takzvaných distressových aktiv. Tedy společností nebo realitních projektů, které mají například problémy s financováním nebo s rozhádanými akcionáři. Společnost Nordic Investors dlouholetých elitních právníků advokátní kanceláře BBH Tomáše Otruby a Jana Petříka má již hotovou první akvizici za nižší stovky milionů korun.

Jan Petřík
3.3.2016 12:30   |  

„Během pouhých několika měsíců, kdy společnost aktivně působí na trhu, jsme úspěšně vyjednali, podepsali a vypořádali akvizici v oblasti ´distressed assets´ ve výši přesahující deset milionů eur,“ uvedl Otruba. Zveřejnění konkrétních detailů první transakce investoři plánují, až to bude právně možné.

První nákupy zvládají oba byznysmeni utáhnout z vlastního kapitálu. Potom budou na trhu hledat pro jednotlivé projekty další investory. V hledáčku mají hlavně společnosti z nemovitostí a informačních technologií. Nevylučují ani nákupy v zahraničí.

„Poškozený subjekt opravit, očistit, zajistit jeho životaschopnost a nakonec ho se ziskem prodat. Anebo, v případě že už není co opravovat, pracovat s pohledávkami tak, aby výnos z jejich realizace byl co nejvyšší,“ popisuje Petřík obchodní strategii.

Tomáš Otruba (foto: Hynek Glos/Euro)

Oba partneři mají ze své advokátní praxe bohaté zkušenosti s velkými obchody. Otruba například pomáhal skupině PPF s převzetím největšího tuzemského mobilního operátora, společnosti Telefónica Czech Republic.

Byl rovněž u restrukturalizace sázkové kanceláře Sazka a jejího prodeje investiční skupině KKCG. Petřík zase dva roky působil v čele věřitelského výboru zkrachovalé developerské společnosti ECM.


Čtěte také:

Nejlepší advokátní kanceláří roku je BBH

Ve fúzích a akvizicích se chystá nový rekord

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí Fotogalerie

Kandidátů na nového lídra toryů je zhruba pět. Borisi Johnsonovi, který vedl kampaň za odchod Británie z EU, může při konečném rozhodování uškodit právě jeho nekompromisní kritika… více

Komerční prezentace
Mobilní web