Poptávka po paralyzérech a obranných pomůckách v Česku stoupl o třetinu

Zájem o elektrické paralyzéry, pepřové spreje a další obranné pomůcky v Česku loni stoupl o 20 až 30 procent. V minulých letech byl meziroční nárůst zájmu vždy nižší. Nejprodávanější jsou z tohoto sortimentu v České republice obranné spreje a teleskopické obušky. V rozhovoru s ČTK to řekl Vladimír Kůpa, jednatel společnosti Euro Security Products, která v Česku obranné pomůcky vyrábí.

Paralyzér
20.1.2016 15:22   |  

Německý deník Handelsblatt v úterý napsal, že v zemi po silvestrovských útocích na ženy vzrostla poptávka po elektrických paralyzérech, v mnoha velkých městech jsou vyprodány. Většinu těchto výrobků na trh dodává právě česká firma Euro Security Products.

Podle obchodníků se zbraněmi se mnoho Němců po silvestrovských incidentech v Kolíně nad Rýnem a v dalších městech necítí bezpečně. Vzrostl zájem o pepřové spreje, plynové pistole i paralyzéry. Především u paralyzérů podle obchodníků vypukla přímo „nákupní horečka“.

V České republice je situace o poznání klidnější. „Víc objednávek je, ale není to tak enormní nárůst jako v Německu,“ uvedl Kůpa. Díky velkému zájmu o sebeobranné prostředky u našeho západního souseda by podle něj firma zvládla uplatnit na tamním trhu o 100 až 200 procent víc zboží. Letos proto plánuje výrobu paralyzérů zdvojnásobit. Růst poptávky Kůpa očekává také z řady dalších evropských zemí.

Chytřejší německé paralyzéry

Elektrické paralyzéry, které firma vyváží do Německa, se mírně liší od těch prodávaných v České republice - jsou „chytřejší“. Kvůli odlišným legislativním požadavkům obsahují i jednočipový mikroprocesor, který funkčnost přístroje řídí. Česká firma byla první, která nové požadavky zavedla do výroby zavedla a na tamním trhu uspěla. Společnost vyrábí čtyři modely elektrických paralyzérů. Liší se zejména velikostí výboje o napětí 200 tisic či 500 tisíc voltů. Řada Scorpy má i zabudovaný obranný sprej.

Euro Security Products exportuje 90 procent své produkce, kterou tvoří kromě paralyzérů například i teleskopické obušky či pouta. Export míří do více než 50 zemí světa. Českými obušky je tak vybavena například metropolitní policie v Londýně. Její obranné pomůcky využívá i česká policie, celní správa, vězeňská služba či poštovní doručovatelky.

Například do Toga a Číny firma dodává obranné štíty, do obchodních řetězců ve Spojených státech zase pouzdra na zásobníky. Novinkou v nabídce jsou mimo jiné jednorázová textilní pouta na které má společnost patent. „Máme patenty na hodně výrobků, protože se nás snaží samozřejmě čínští výrobci kopírovat,“ dodal jednatel.


Čtěte také:

Němci se necítí bezpečně, roste poptávka po paralyzérech české firmy

Německo chce vyhošťovat i podmínečně odsouzené zločince

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web