Pro evidenci tržeb finanční správa využije současný daňový systém

Finanční správa místo nového systému využije pro technické řešení elektronické evidence tržeb současné systémy. Technické řešení evidence tržeb tak bude začleněna do nynějšího automatizovaného daňového informačního systému (ADIS), ve kterém funguje například daňový portál, daňové informační schránky nebo spisová evidence. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Registrační pokladna
12.2.2016 12:00   |  

„Uvedený způsob technické realizace projektu e-tržeb umožní snížení celkových nákladů na jeho vybudování a prvních pět let provozu nejméně o 250 milionů korun oproti původně rozpočtované částce 1,2 miliardy korun,“ uvedla mluvčí Finanční správy Petra Petlachová. Řešení je podle ní v souladu se zákonem o utajovaných informacích, dodavatel nynějšího systému totiž disponuje prověrkou na stupeň utajení „tajné“.

Správa dál uvedla, že rámci na provozu a přípravě evidence tržeb bude nadále spolupracovat se Státní pokladnou Centrem sdílených služeb (SPCSS). Firma zajistí některé provozní služby.


Přečtěte si: Poslanci schválili zavedení EET. Opozice chystá ústavní stížnost


„Pro zabezpečení technického řešení bude využito otevřených výběrových řízení v oblasti dokoupení zbývající infrastruktury a vylepšení ADIS. S ohledem na výhradní autorská práva dodavatele ADIS bude upgrade zadán formou jednacího řízení bez uveřejnění, a bude představovat náklad maximálně 50 milionů korun,“ uvedla Petlachová.

Nový systém pro elektronickou evidenci tržeb měl podle původních plánů vytvořit a provozovat právě státní podnik SPCSS. Ministerstvo financí přitom bylo v minulosti kritizováno, že výběr provozovatele chtělo zadat bez veřejné soutěže.


Čtěte také:

EET přispěje k narovnání tržních podmínek, myslí si část podnikatelů

Z on-line účtenek chce stát až 18 miliard, ve hře je ale řada nejasností

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Ministerstvo financí Spojených států ve svém včerejším prohlášení vyslalo varování Evropské komisi. Američanům vadí současná kauza, ve které orgány Evropské unie vyšetřují možné… více

Mobilní web