Skupině Home Credit loni stoupl zisk o 19 procent

25.3.2010 14:37   |  

Skupině Home Credit, která poskytuje spotřebitelské financování v Česku, na Slovensku, v Rusku, Bělorusku a na Ukrajině, stoupl v roce 2009 podle mezinárodních účetních standardů čistý zisk meziročně o 19,2 procenta na 54,4 milionu eur (zhruba 1,39 miliardy Kč). Společnost to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Objem čistého úvěrového portfolia poklesl meziročně o 33,7 procenta na 1,682 miliardy eur (asi 43 miliard Kč) ke konci roku 2009. „V celé skupině jsme posílili obezřetnost při poskytování nových úvěrů, stejně jako proces vypořádání pohledávek. V reakci na krizi jsme upravili nabídku úvěrových produktů, s důrazem na vysoce výnosné úvěry s kratší dobou splatnosti,“ uvedl generální ředitel skupiny Alexander Labak.

Následkem nepříznivé situace na trhu vzrostl podíl včas nesplácených úvěrů (od 90 do 360 dnů) na 13,2 procenta z celkového objemu úvěrového portfolia. Ke konci roku 2008 to bylo 8,7 procenta. Zlepšení tohoto ukazatele přinesla druhá polovina roku 2009, když koncem června činil tento podíl 14,5 procenta.

Skupina Home Credit patří do skupiny PPF Group, kterou ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner. PPF Group podniká kromě spotřebitelských financí také v pojišťovnictví a poskytuje služby správy majetku.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Indický premiér Nárendra Módí obvinil v sobotu sousední Pákistán z vývozu terorismu a slíbil, že povede ve světě kampaň za jeho izolaci. Módí ve vystoupení na setkání s… více

Mobilní web