Sobotka: EET zabrání únikům a srovná podmínky pro podnikání | E15.cz

Sobotka: EET zabrání únikům a srovná podmínky pro podnikání

ČTK

Elektronická evidence tržeb (EET) je podle premiéra Bohuslava Sobotky jedním z klíčových opatření, které prosadila koaliční vláda v rámci boje proti šedé ekonomice. 

Za klíčové cíle považuje premiér zabránění daňovým únikům, zajištění srovnatelných podmínek pro podnikání, zdaňování. Pomůže poctivým podnikatelům, řekl dnes Sobotka novinářům. Provozovatelé restaurací a hotelů musejí od dnešní půlnoci elektronicky evidovat tržby. Týká se to zhruba 40 tisíc podnikatelů.

Komentář Karla Havlíčka: Elektronická evidence a čas kompromisů


Sobotka uvedl, že si uvědomuje, že podnikatelům začíná nový systém. "Myslím si, že je důležité si na EET zvyknout, s EET se seznámit, překonat určitou obavu z něčeho, co není úplně známé, zvládnout technologickou změnu, kterou elektronická evidence tržeb přináší," řekl Sobotka.

Poslanci vymysleli desítky změn v daních a EET

Podle Sobotky je chybou předchozích pravicových vlád, že zrušily registrační pokladny. "Byly v zásadě připraveny k zavedení. Kdyby nedošlo ke zrušení registračních pokladen, tak by zavedení EET pro podnikatele nebyla tak velká změna, jakou dnes EET představuje," řekl Sobotka.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!