Spor o automaty dospěl k ÚOHS

Spor o rozmístění a regulaci výherních hracích zařízení v městské části Ostrava-Jih bude řešit antimonopolní úřad (ÚOHS). S podnětem se na něj obrátilo Sdružení provozovatelů centrálních loterijních systémů.

 výherní automaty
18.5.2012 9:00   |  

Podle ředitele sdružení Petra Vrzáně je návrh vyhlášky diskriminační a některé místní provozovatele heren výrazně upřednostňuje oproti členům sdružení, které zastupuje 60 procent celostátního trhu technických her. „Vyhláška vyvolává velké podezření, že je ušita na míru pouze určitým subjektům. To odporuje principu obecnosti právní normy,“ řekl deníku E15 Vrzáň.


Čtěte také:

Brnění: Z Česka je blikající panoptikum. 70 tisíc automatů MF povolilo nezákonně

Poplatek z hracích automatů má zůstat obcím a státu, rozhodla sněmovna

Antimonopolní úřad loni řešil víc stížností


Vyhláška má dopad například na společnost Synot Tip, která podle návrhu přijde o většinu heren, zatímco část místních provozovatelů vyhláška podle Vrzáně i Synot Tipu nepostihne téměř vůbec. „Pro naši společnost to znamená škodu v řádu několika desítek milionů korun, které v případě schválení této vyhlášky budeme vymáhat soudní cestou,“ uvedl již dříve výkonný ředitel Synot Tipu Petr Mikoška.

Loterijní vyhlášku již jednou zrušil magistrát Ostravy, který ji městské části Ostrava-Jih vrátil k přepracování. Podle aktuálního návrhu se nejlidnatější městská část Ostrava-Jih rozhodla návrh vyhlášky ještě více zpřísnit a herny podle ní budou moci fungovat pouze na čtyřech hlavních třídách této městské části. Podle Vrzáně ale nový návrh upřednostňuje část místních provozovatelů heren ještě více než ten předchozí.


Loterijní systémy vynesou státu miliardy

Provozovatelé videoloterijních terminálů a dalších centrálních loterijních systémů odvedli za první čtvrtletí státu 1,4 miliardy korun formou nové daně, která se platí od ledna. Za celý rok to bude asi šest miliard, uvedlo Sdružení provozovatelů centrálních loterijních systémů. Celý loterijní průmysl by měl přinést letos do veřejných rozpočtů nejméně deset miliard korun.

Autor: duk

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web