Strmý pád stavebnictví nezastavily ani jarní měsíce | E15.cz

Strmý pád stavebnictví nezastavily ani jarní měsíce

Strmý pád stavebnictví nezastavily ani jarní měsíce
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

čap

Resuscitace stavebnictví v podobě jarních měsíců nezabrala. Stavební výroba v České republice naopak v červnu zrychlila meziroční pokles na 8,4 procenta, smutné jaro zažilo zejména inženýrské stavitelství.

Po očištění od vlivu počtu pracovních dnů se stavební produkce snížila o 7,3 procenta. Červen měl ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku o jeden pracovní den méně.

Pozemním stavitelství zaznamenalo podle údajů Českého statistického úřadu meziroční pokles o 1,4 procenta a inženýrské stavitelství se propadlo o 22,1 procenta. Stavební produkce od počátku roku do konce června klesla ve srovnání se stejným obdobím konjunkturního roku 2008 o 23,7 procenta.

Čtěte také:

ŘSD chce rámcovou smlouvu na opravy po zimě

Dálnice D8 se zakonzervuje

Pád stavebnictví potvrzuje i počet vydaných stavebních povolení, který se v červnu meziročně snížil o 14,4 procenta, stavební úřady jich vydaly 8686. Meziročně poklesla o 36,3 procenta na 21,5 miliardy korun i orientační hodnota staveb.

Stavaři zahájili o 17,4 procenta méně bytů, jejich počet se snížil v rodinných i bytových domech. Dokončili jich ale o 91,9 procenta více, celkem 2454 bytů.

Autor: čap
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!