Strojírny Salten mají nového spolumajitele, rakouskou Bohemia Holding | E15.cz

Strojírny Salten mají nového spolumajitele, rakouskou Bohemia Holding

Marek Schwarzmann

Rakouská společnost Bohemia Holding získala ve firmě Salten ze Slaného minoritní podíl 49 procent, což představuje desítky milionů korun. Rozhodující většinu v podniku zaměřeném na náročnou strojírenskou výrobu, si ponechala česká investiční skupina Licehamr & Partners.

Partneři mají v úmyslu investovat do podniku, který loni dosáhl obratu 370 milionů korun, další miliony.
„Spoluprací chceme výrazně posílit obchodní pozice Saltenu zejména na západoevropských trzích,“ uvedl řídicí partner skupiny Licehamr & Partners Josef Vojta. Závod ve Slaném v posledních letech pracoval hlavně na projektech pro těžbu ropy a plynu v náročných klimatických podmínkách.

Plzeňská Škoda Transportation zřejmě míří do čínských rukou

„Naši roli ve firmě vnímáme zejména v podpoře exportu, ve vyhledávání nových obchodních partnerů a trhů a v zajištění pracovních míst ve Slaném,“ dodal Gordon Euller, majitel Bohemia Holding. Ke klientům Saltenu patří firmy Rolls Royce, Shell, BP, Samsung nebo Hyundai.

Salten navazuje na tradici výrobního závodu založeného v roce 1872 a prvorepublikového ČKD Slaný, kde byla v roce 1912 mimo jiné vyrobena první lokomotiva v Čechách. Společnost zaměstnává okolo200 zaměstnanců a její obrat v roce 2015 byl 370 milionů korun.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!