ÚOHS potvrdil pokutu pro Prahu, magistrát má zaplatit 200 tisíc

ÚOHS potvrdil pokutu pro Prahu, magistrát má zaplatit 200 tisíc
10. února 2016 • 10:15
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 200 tisíc korun pro Prahu. Sankce je za nezákonné dělení zakázky související s informačním systémem Proxio. Zakázka byla vypsána ještě v období primátora Pavla Béma (ODS).

Magistrát podle Rafaje implementaci systému rozdělil na šest menších tendrů. Měl je ale sloučit do jedné zakázky a postupovat transparentnějším způsobem. Hodnota celé zakázky překročila 30 milionů korun.

„Zadavatel tedy měl povinnost zadat veřejnou zakázku jako nadlimitní, a to v některém z odpovídajících druhů zadávacích řízení uvedených v zákoně,“ uvedl Rafaj.

Podle něj postup radnice mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. ÚOHS tvrdí, že pokud by Praha zakázku zveřejnila v informačním systému veřejných zakázek, mohla dostat nabídky od širšího okruhu zájemců.

Magistrát zakázky vypsal v letech 2008-2009. Problematický odbor IT pražského magistrátu začátkem roku 2014 opustil ředitel Jan Teska. Na svou funkci rezignoval z osobních důvodů a kvůli sílícím politickým tlakům. Několik minulých a stávajících radních čelí obžalobě v kauze opencard.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!