Walt Disney startuje expanzi z Česka | E15.cz

Walt Disney startuje expanzi z Česka

Walt Disney startuje expanzi z Česka
Společnost má dnes pět divizí: filmovou, hudební, správu zábavních parků, interaktivní média a spotřebitelské produkty. A je všude.
• 

Aleš Borovan

Po televizi HBO se Walt Disney stává druhým celosvětovým zábavním obrem, jenž si Českou republiku zvolil jako odrazový můstek pro expanzi do dalších regionů. Česká společnost Walt Disney Company Limited, která je organizační složkou stejnojmenné londýnské firmy, před několika týdny dostala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) dvě licence na satelitní vysílání. První se týká programu Disney Channel, který bude vysílán do Polska.

Druhá licence je určena k vysílání programu Disney Junior do více než 80 států v Evropě, Střední Asii, Blízkého východu a Afriky, mimo jiné do Česka, Rumunska, Turkmenistánu, Konga, Sýrie nebo Íránu. Přestože se licence k Disney Junior vztahuje i k České republice, Walt Disney oficiálně popírá, že by tu chtěl spustit další kanál.

Čtěte také:

Filmové propadáky připravily šéfa studií Disney o funkci

Prima rozjíždí videopůjčovnu, CME ji zavírá

Program Disney Junior již v tuzemsku vysílá od poloviny roku 2011 (jako rebrandovaný bývalý kanál Playhouse Disney), zatím ale jen v kabelových sítích jako Kabelová televize CZ nebo Západočeská kabelová televize. Stejnojmenné pásmo je rovněž podle tiskové zástupkyně Disney Kláry Ježkové vysíláno v rámci ranního programového bloku na Disney Channel.

Rovněž televize HBO v těchto měsících rozjíždí z České republiky složitou operaci na zajištění vysílání do Nizozemska. Z tohoto důvodu zde mateřské firmy HBO z Nizozemska a Maďarska založily dvě společnosti, do kterých nalily přes 400 milionů korun. HBO Netherlands Channels získala na konci roku 2011 od tuzemské RRTV licenci na vysílání tří programů HBO Netherlands do Nizozemska prostřednictvím optických sítí.

Autor: Aleš Borovan
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!