Bělobrádek jedná v Bavorsku o spolupráci ve vědě a výzkumu | E15.cz

Bělobrádek jedná v Bavorsku o spolupráci ve vědě a výzkumu

Bělobrádek jedná v Bavorsku o spolupráci ve vědě a výzkumu
Pavel Bělobrádek
• 
ZDROJ: Anna Vacková, E15

ČTK

Dvoudenní návštěvu Bavorska zahájil místopředseda české vlády Pavel Bělobrádek. Se zástupci největší německé spolkové země chce jednat především o prohloubení vědecké a výzkumné spolupráce, informovala vicepremiérova mluvčí Diana Benediktová.

Český vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace se sešel s Ludwigem Spaenleem, ministrem bavorské zemské vlády pro vzdělání a kulturu, vědu a umění. Hovořili spolu především o podpoře spolupráce v aplikovaném výzkumu a zabývali se rovněž plněním memoranda o vědecké spolupráci, které Česko s Bavorskem uzavřelo loni v červnu.

„V rámci německých spolkových zemí má Bavorsko největší inovační potenciál, a to v oborech, které jsou pro nás atraktivní. Velmi důležitá je i spolupráce s univerzitami, a to jak v otázce vědy a výzkumu, tak jako dodavatelů kvalifikovaných odborníků na trh práce,“ uvedl Bělobrádek.

Do dalšího prohloubení česko-bavorské spolupráce by se měly investovat asi tři miliony korun. Posloužit mají podle Spaenleho mimo jiné k většímu propojení zástupců univerzit. Bělobrádek měl dnes na programu také návštěvu vědeckého centra v Garchingu nedaleko Mnichova, kde je sídlo superpočítače SuperMUC, který patří mezi první dvacítku nejvýkonnějších zařízení tohoto typu na světě.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!