Česko pošle na pomoc uprchlíkům ze syrského Halábu 15 milionů

Česko dá 15 milionů korun na humanitární pomoc syrským uprchlíkům, kteří utíkají z oblasti města Haláb (Aleppo) zničeného válkou. O rozhodnutí vlády na twitteru informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Trosky v druhém největším městě Sýrie Aleppu (Halábu)
17.2.2016 13:23   |  

„Peníze budou poskytnuty Turecku, které tyto uprchlíky přijímá a poskytuje jim humanitární a asistenční služby,“ napsal Sobotka. Právě v Turecku je zdaleka nejvíce syrských uprchlíků, země jich hostí asi 2,5 milionu.

„Považuji za důležité, aby naše pomoc v rámci migrační krize směřovala přímo do zasažených oblastí a míst, kde k válečným bojům dochází,“ uvedl ministerský předseda. Připomněl, že se Česko nedávno zavázalo dát letos zemím v regionu pomoc ve výši nejméně 170 milionů korun.

Haláb, který patří mezi největší syrská města, byl několikaletou občanskou válkou výrazně zasažen. Některé jeho čtvrti jsou prakticky srovnány se zemí, řada jeho obyvatel přišla o své domovy. Celkem si válka v Sýrii za uplynulé roky podle některých odhadů vyžádala na půl milionu obětí.


Čtěte také:

Lékaři se snaží předcházet nedorozuměním s migranty, komora šíří letáky

Během války v Sýrii zahynulo 470 tisíc lidí, odhaduje nová studie

Počet migrantů připlouvajících do Evropy letos prudce vzrostl

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web