Chovanec: Detenční zařízení v Balkové si necháme jako rezervu

Zařízení v Balkové na Plzeňsku si ministerstvo vnitra ponechává jako rezervní pro použití při případné migrační vlně. Řekl to ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Reagoval tak na informace serveru iDnes, podle nějž vnitro už opět najímá zaměstnance do Balkové.

 Milan Chovanec
7.3.2016 18:58   |  

Chovanec na začátku ledna uvedl, že další zařízení pro uprchlíky v Česku není třeba, Balková je zakonzervovaná a zatím otevřena nebude. iDnes.cz ale upozornil na to, že se na internetových portálech nabízejících práci objevilo několik inzerátů, v nichž správa uprchlických zařízení hledá do opuštěného areálu v Balkové techniky, domovníka, elektrikáře, zámečníka nebo třeba instalatéra a provozního.

„Samozřejmě Balková je v rezervě, my jsme Balkovou dlouhodobě označovali jako rezervní detenční zařízení a to, že se tam připravují pracovní pozice pro lidi, aby ten areál nechátral, aby prostě byl připraven na případnou migrační vlnu, je přece potřebné, zjevné a racionální,“ uvedl ministr.


Čtěte také:

Detenční zařízení v Drahonicích letos skončí, možná se sem vrátí vězni

Chovanec: Další zařízení pro uprchlíky nejsou zatím potřeba

Vězeňská služba pomůže hlídat migranty v zadržovacích zařízeních

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

NASA vyzkoušela části rakety, která lidstvo dopraví k Marsu

NASA vyzkoušela části rakety, která lidstvo dopraví k Marsu Video

Americký NASA otestoval podpůrný raketový motor na pevné palivo, který hodlá použít při následujících misích rakety Space Launch Systém (SLS) – historicky nejsilnější rakety,… více

Komerční prezentace
Mobilní web