ČSSD láká véčkaře do opozice

29.7.2010 9:14   |  

První větší spor koalice kvůli plánovaným škrtům okamžitě využila opoziční ČSSD. Její úřadující předseda Bohuslav Sobotka vyzval už během včerejšího jednání vlády Věci veřejné, aby kabinet Petra Nečase co nejdříve opustily.

„Pokud skutečně nesouhlasí s koaliční smlouvou v oblasti příjmů a výdajů státního rozpočtu, mají jedinečnou možnost tento svůj nesouhlas vyjádřit odchodem z vlády,“ prohlásil Sobotka.

Odchod strany Radka Johna do opozice by Sobotka považoval za logický i proto, že Nečasův kabinet ještě nezískal důvěru. „Otevřel by se tak prostor pro změny v rozpočtových plánech nové vlády,“ poznamenal momentální šéf socialistů. Ti by prý véčkaře „s radostí uvítali v opozičních řadách i proto, že velkou část svého programu neprosadily do koaliční smlouvy“. Sobotka například zmínil progresivní zdanění, které prosazuje i ČSSD.

I když nakonec VV nevetovaly návrh ministra financí Miroslava Kalouska, kterým strana v posledních dnech hrozila, nepovažuje Sobotka svoji výzvu za neaktuální. Podle Sobotky spory v koalici budou pokračovat.

Autor: Pavel Otto

Komentáře

Čtěte také

Čeští vojáci dostanou nové průzkumné drony

Čeští vojáci dostanou nové průzkumné drony

Za 12 kusů bezpilotních průzkumných prostředků plánuje ministerstvo obrany zaplatit asi 51 milionů korun bez DPH. Současné drony, které čeští vojáci využívají, jsou podle úřadu na… více

Komerční prezentace
Mobilní web