ČSSD láká véčkaře do opozice

29.7.2010 9:14   |  

První větší spor koalice kvůli plánovaným škrtům okamžitě využila opoziční ČSSD. Její úřadující předseda Bohuslav Sobotka vyzval už během včerejšího jednání vlády Věci veřejné, aby kabinet Petra Nečase co nejdříve opustily.

„Pokud skutečně nesouhlasí s koaliční smlouvou v oblasti příjmů a výdajů státního rozpočtu, mají jedinečnou možnost tento svůj nesouhlas vyjádřit odchodem z vlády,“ prohlásil Sobotka.

Odchod strany Radka Johna do opozice by Sobotka považoval za logický i proto, že Nečasův kabinet ještě nezískal důvěru. „Otevřel by se tak prostor pro změny v rozpočtových plánech nové vlády,“ poznamenal momentální šéf socialistů. Ti by prý véčkaře „s radostí uvítali v opozičních řadách i proto, že velkou část svého programu neprosadily do koaliční smlouvy“. Sobotka například zmínil progresivní zdanění, které prosazuje i ČSSD.

I když nakonec VV nevetovaly návrh ministra financí Miroslava Kalouska, kterým strana v posledních dnech hrozila, nepovažuje Sobotka svoji výzvu za neaktuální. Podle Sobotky spory v koalici budou pokračovat.

Autor: Pavel Otto

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web