Exlidovec po vyloučení kvůli nadávání uprchlíkům: Cítím se jako Jan Hus | E15.cz

Exlidovec po vyloučení kvůli nadávání uprchlíkům: Cítím se jako Jan Hus

Exlidovec po vyloučení kvůli nadávání uprchlíkům: Cítím se jako Jan Hus
Daniel Kalenda
• 
ZDROJ: Facebook

ČTK

Vedení lidovců dnes vyloučilo ze strany Daniela Kalendu, který se na internetu hanlivě vyjádřil o uprchlících. V souvislosti s úmrtím 71 z nich napsal minulý týden na Facebooku, že jsou lůza a špína a není mu jich líto. Později se omluvil, prý byl pod vlivem alkoholu. "Názory pana Kalendy nejsou slučitelné se stanovami strany," sdělil k výsledku jednání předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

„Cítím se jako mistr Jan Hus. Poněkud nešťastně jsem vyjádřil názor většiny občanů republiky. Smrt těch lidí jsem nijak neschvaloval. Pouze jsem nevyjádřil nad neštěstím lítost,“ napsal po jednání celostátního výboru KDU-ČSL Kalenda v sms zprávě.

Pro Kalendovo vyloučení podle mluvčí strany Petry Hrušové hlasovalo 18 z 19 členů výboru, jeden se hlasování zdržel. Kalenda se jednání nezúčastnil. Proti svému vyloučení se nyní může bránit u dalších stranických orgánů.

Vyloučení Kalendy se očekávalo. Jeho příspěvek odsoudil Bělobrádek i další představitelé lidovců. Kalenda byl členem okresního výboru strany v Liberci a členem celostátní rozhodčí komise strany.

„Vnímám to jako jediné možné rozuzlení případu. Bylo to nestandardní řešení nestandardní situace. To jeho vyjádření bylo naprosto neslýchané,“ řekl předseda Městského výboru KDU-ČSL v Liberci Kamil Jan Svoboda.

Dušan Kütner: Festival ubohosti

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!