Exministr Březina z ČSSD dostal podmínku za podvod | E15.cz

Exministr Březina z ČSSD dostal podmínku za podvod

Exministr Březina z ČSSD dostal podmínku za podvod
Karel Březina
• 
ZDROJ: E15

ČTK
vag

S ročním podmíněným trestem za podvod na pražském dopravním podniku odešel od soudu bývalý ministr a současný pražský zastupitel z ČSSD Karel Březina. Politik podle nepravomocného verdiktu jako šéf dozorčí rady městské firmy neoprávněně pobíral odměny. Březina však vinu odmítá.

Obvodní soud pro Prahu 9 rozhodl o Březinovi již ve čtvrtek, až dnes na to ale upozornil deník Právo. Verdikt je už pátým prvoinstančním rozhodnutím v kauze, Březina byl ale poprvé shledán vinným. Tento rozsudek tak lze podle deníku označit za průlom v kauze.

Státní zástupkyně se vzdala práva na odvolání a obhájci si ponechali lhůtu na rozmyšlenou. Vzhledem k tomu, že Březina od počátku obvinění odmítá, lze podle listu předpokládat, že se odvolá.

Březina dle obžaloby valné hromadě dopravního podniku zamlčel, že se firma Porcela Plus, v jejíž dozorčí radě působil, v prosinci 2008 dostala do konkurzu. Kvůli tomu mu prý v březnu 2009 zanikla funkce šéfa dozorčí rady podniku a na mzdě a odměnách tak do srpna 2011 neoprávněně inkasoval téměř 290 tisíc korun, píše Právo. Do dozorčí rady se Březina vrátil loni.

Autor: ČTK, vag
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!