Jurečkův úřad povede Nečasův šéf úřadu vlády | E15.cz

Jurečkův úřad povede Nečasův šéf úřadu vlády

Jurečkův úřad povede Nečasův šéf úřadu vlády
Bývalý šéf úřadu vlády Lubomír Poul
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Bývalý vedoucí úřadu vlády Petra Nečase (ODS) Lubomír Poul (49) řídí nově kancelář ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL). Poula loni zadržela policie v souvislosti s kauzou kolem šéfky Nečasovy kanceláře Jany Nagyové. Z ničeho ale obviněn nebyl.

„Sháněl jsem profesionálního úředníka. Jeho předchůdkyně odešla ještě ten den, kdy jsem nastoupil, a já jsem rázem neměl šéfa úřadu,“ řekl serveru Lidovky.cz Jurečka.

Poul Nečasův úřad řídil v letech 2010 až 2013. Předtím působil od roku 1996 na ministerstvu průmyslu a obchodu v různých funkcích, v té poslední od roku 2007 jako vedoucí úřadu ministerstva a ředitel sekce správní. Poul vystudoval fakultu elektrotechnickou Vysokého učení technického v Brně. Je členem dozorčí rady ČEZ.

V médiích se jeho jméno objevilo v roce 2010 v souvislosti s kauzou údajné korupce na ministerstvu životního prostředí, kdy ho měl o pochybných zakázkách informovat exšéf Státního fondu životního prostředí Libor Michálek. Policie prověřovala, zda se neoznámením korupčního jednání nedopustil trestného činu, případ ale odložila.

Jurečka také hodlá vytvořit nový tým poradců z nevládních organizací. Povede ho podle serveru dosavadní šéfka okresní zemědělské agentury v Přerově Simona Prečanová. Poradní tým, který prý dosud na ministerstvu chyběl, má mít podle Jurečky nejvýše deset lidí.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!