Karel Janeček: Klaus posvětil rozkrádání a dnes jej zastírá

5.10.2011 21:14   |  

Za korupci v Česku může rozpad morálních hodnot, který způsobila komunistická minulost země i činnost některých politiků. Mezi nimi vyčnívá prezident Václav Klaus, uvedl v rozhovoru pro server Patria.cz zakladatel Nadačního fondu proti korupci (NFPK) Karel Janeček.

„Podle mého názoru má a měl extrémně negativní dopady na blaho této země prezident Klaus. Kromě toho, že v 90. letech v podstatě posvětil kradení, dnes dále korupci zlehčuje a snaží se rozkrádání zastírat,“ řekl Janeček.

Dodal, že ODS je nedůvěryhodná, netransparentní, korupčnická a částečně ovládaná kmotry. Situace v ČSSD je prý podobná.

Podle Janečka korupci napomáhá i naše členství v Evropské unii, které umožňuje zneužívání jejích dotací, které je omlouvané tím, že se nejedná o peníze pocházející z domácích zdrojů.

Janeček se také postavil proti tvrzení, že korupce je nezbytným průvodním jevem státního přerozdělování peněz. „Důkaz je jednoduchý – stačí se podívat na severské země, kde navzdory vysoké míře přerozdělování se nekrade a korupce nebují,“ upozornil.

Klaus v pondělní diskusi se studenty Gymnázia Brno označil NFPK za „politickou agitku“. „Doufám, že nikdo z vás na to nenaletí,“ dodal. Nadační fond jeho slova ostře kritizoval. „Pokud Václav Klaus přivírá oči před zjevným a masivním rozkrádáním, které každému obyvateli ČR vytáhne z peněženky - kvalifikovaným odhadem - tisícovku měsíčně, neměl by vystupovat jako obhájce konzervativních hodnot,“ uvedl NFPK na svých internetových stánkách. Odkázal tak na nedávnou Svatováclavskou pouť ve Staré Boleslavi, na které Klaus hájil konzervativní hodnoty.

Autor: bru

Komentáře

Čtěte také

Merkelová: Armáda chystá manévry s policií, migraci i teorismus zvládneme

Merkelová: Armáda chystá manévry s policií, migraci i teorismus zvládneme

Německo udělá všechno pro objasnění teroristických útoků z minulého týdne a pro dopadení lidí, kteří za nimi stáli. Prohlásila to kancléřka Angela Merkelová. V souvislosti s… více

Mobilní web