Koalice zahlazuje rozpory, stáhne zákon o pojišťovnictví

Šéfové koaličních stran se dohodli, že z projednávání ve Sněmovně stáhnou sporný návrh zákona o pojišťovnictví, oznámil během jednání kabinetu vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO). S návrhem na stažení přišli v úterý lidovci, aby uklidnili spor mezi sociální demokracií a hnutím ANO.

 Zleva ministr financí Andrej Babiš, premiér Bohuslav Sobotka, vicepremiér Pavel Bělobrádek
24.6.2015 13:19   |  

„Ano, na předsednictvu jsme to probrali. My jako ministerstvo požádáme vládu o stáhnutí toho zákona, abychom předložili nový návrh ministerstva financí,“ uvedl Babiš. Původní návrh byl prý asi špatný. Vláda by o stažení zákona měla rozhodnout příští týden.

Kvůli zákonu se Babiš opakovaně střetl se sociálnědemokratickým poslancem Ladislavem Šinclem. Šincl tvrdí, že ho Babiš při jednání minulý týden zastrašoval. Sociální demokracie metody ministra financí přirovnala k praxi bývalé Státní bezpečnosti (StB) a vyzvala Babiše k omluvě. Ten to odmítl, tvrdí, že Šincla nezastrašoval.

Lidovecký poslanec Josef Uhlík, který u sporné schůzky z minulého týdne byl, označil Babišovo jednání za nestandardní. Osobní věci do odborné diskuse nepatří.


Čtětě také:

KDU-ČSL chce zklidnit koalici, navrhuje stáhnout sporný zákon

Pojišťovací makléř si „ulovením“ klienta vydělá přes 20 tisíc

Poslanec Šincl: Babiš na mne tlačil kvůli zprostředkovatelům

Poslanec Šincl navrhne disciplinární řízení s Babišem

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pokud Praha zakáže vjezd kamionů, uděláme to samé, hrozí Starostové

Pokud Praha zakáže vjezd kamionů, uděláme to samé, hrozí Starostové

Starostové a nezávislí (STAN) nesouhlasí se zákazem vjezdu kamionů delších 12 metrů na území Prahy. Pokud začne platit, některé obce jsou prý připraveny rovněž zakázat vjezd… více

Mobilní web