Krnáčová kritizovala odchod ODS z jednání, na stole je návrat původní koalice | E15.cz

Krnáčová kritizovala odchod ODS z jednání, na stole je návrat původní koalice

Krnáčová kritizovala odchod ODS z jednání, na stole je návrat původní koalice
Primátorka Prahy Adriana Krnáčová
• 
ZDROJ: Martin Pinkas, Euro

ČTK

Pražská ODS odchodem z koaličního jednání s ANO podlehla mediálnímu tlaku. Prohlásila to primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Pro ANO se podle ní nic nemění. V koaličních rozhovorech pokračuje. Předseda zastupitelského klubu ČSSD Karel Březina uvedl, že strana usiluje o možnou obnovu původní koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (KDU-ČSL, SZ a STAN). V Praze se o nové podobě koalice neúspěšně jedná už řadu měsíců.

Podle ODS jednání, která s ANO, ČSSD a Trojkoalicí absolvovala, ukázaly na to, v jak hlubokých problémech se vedení města nachází. Podle předsedy pražské ODS Filipa Humplíka nechce strana přebírat odpovědnost za paralýzu a nefunkčnost Prahy, kterou způsobily strany rozpadlé koalice.

„Nic se pro nás nemění, stále pokračujeme v jednáních s dalšími stranami a pořád platí, že chceme, aby Praha měla koalici co nejdříve,“ uvedla Krnáčová. Je prý ráda, že se konstruktivní jednání s ODS uskutečnila.

Podle předsedy klubu TOP 09 Václava Novotného se reakce ODS dala očekávat. Vyjednávání s ANO podle něj vyvolalo uvnitř ODS i u jejích voličů „silné tenze“. TOP 09 v Praze nedávno nabídla ODS místo primátora. „Naše nabídka je stále živá,“ uvedl dnes Novotný. Další jednání se uskuteční příští týden. Do konce března podle něj žádná koalice uzavřena nebude.

Po volbách v roce 2014 vznikla koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice, která měla většinu 33 hlasů a rozpadla se loni v říjnu. Praze vládne nekompletní sedmičlenná rada. Případná koalice ANO, ČSSD, Trojkoalice a ODS by měla v 65členném zastupitelstvu většinu 41 hlasů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!