Krnáčová kritizovala odchod ODS z jednání, na stole je návrat původní koalice

Pražská ODS odchodem z koaličního jednání s ANO podlehla mediálnímu tlaku. Prohlásila to primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Pro ANO se podle ní nic nemění. V koaličních rozhovorech pokračuje. Předseda zastupitelského klubu ČSSD Karel Březina uvedl, že strana usiluje o možnou obnovu původní koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (KDU-ČSL, SZ a STAN). V Praze se o nové podobě koalice neúspěšně jedná už řadu měsíců.

Primátorka Prahy Adriana Krnáčová
16.3.2016 15:57   |  

Podle ODS jednání, která s ANO, ČSSD a Trojkoalicí absolvovala, ukázaly na to, v jak hlubokých problémech se vedení města nachází. Podle předsedy pražské ODS Filipa Humplíka nechce strana přebírat odpovědnost za paralýzu a nefunkčnost Prahy, kterou způsobily strany rozpadlé koalice.

„Nic se pro nás nemění, stále pokračujeme v jednáních s dalšími stranami a pořád platí, že chceme, aby Praha měla koalici co nejdříve,“ uvedla Krnáčová. Je prý ráda, že se konstruktivní jednání s ODS uskutečnila.

Podle předsedy klubu TOP 09 Václava Novotného se reakce ODS dala očekávat. Vyjednávání s ANO podle něj vyvolalo uvnitř ODS i u jejích voličů „silné tenze“. TOP 09 v Praze nedávno nabídla ODS místo primátora. „Naše nabídka je stále živá,“ uvedl dnes Novotný. Další jednání se uskuteční příští týden. Do konce března podle něj žádná koalice uzavřena nebude.

Po volbách v roce 2014 vznikla koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice, která měla většinu 33 hlasů a rozpadla se loni v říjnu. Praze vládne nekompletní sedmičlenná rada. Případná koalice ANO, ČSSD, Trojkoalice a ODS by měla v 65členném zastupitelstvu většinu 41 hlasů.


Čtěte také:

Východisko z patové situace? Pražská TOP 09 vyzvala ANO k samostanému jednání

TOP 09: Jednání o pražské koalici může trvat až do podzimu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Mezinárodní olympijský výbor Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá na federacích… více

Mobilní web