Lidé rozhodovali i v referendech - o radnici i úložišti jaderného odpadu

V termínu prvního kola prezidentských voleb se konalo též sedm referend, v nichž občané rozhodovali o budoucnosti svých měst a obcí.

Staveniště v centru Plzně
14.1.2013 10:18   |  

Referenda dopadla podobně a ve většině případů přesvědčivě. Lidé z Prahy 7 dali jasně najevo, že nestojí o drahé sídlo zastupitelů. Rozhodli, že rozpočet na stavbu nové radnice bude omezen limitem 500 milionů korun.

Obyvatelé Plzně odmítli kontroverzní stavbu obchodního domu Arena/Corso. Podobně si voliči v Zábřehu na Šumpersku nepřejí prodej pozemků pro papírnu. Také Písečané se postavili plánu radnice - nový bazén bude stát jinde, než radnice plánovala.

V obci Březová-Oleško občané vystavili v referendu stopku dalšímu rozvoji územního plánu, lidé z Bukova na Žďársku se postavili proti plánované stavbě úložiště jaderného odpadu a občané Kobeřic na Opavsku rozhodli, že v centru nebude stát supermarket.

Nejvyrovnanější bylo hlasování v Bukově. Proti spolupráci se Správou úložišť radioaktivních odpadů se vyslovilo 52 procent lidí.


Čtěte také:

Nechceme obchoďák v centru, tvrdí organizátoři pochodu

V centru Plzně vznikne obří nákupní centrum

Kauza Unex má dohru v jaderném úložišti


Autor: tre, čtk

Komentáře

Čtěte také

Holešovické nákupní centrum Lordshipu bude nižší, s parkovištěm pro místní

Holešovické nákupní centrum Lordshipu bude nižší, s parkovištěm pro místní

Radnice Prahy 7 se domluvila s firmou Lordship na podobě nákupního centra Holešovický trojúhelník na pozemku mezi ulicemi Veletržní, Strojnická a U Studánky. Potvrdili to starosta… více

Mobilní web