LIDEM samostatně do voleb nepůjdou, možná se připojí k jiné straně

Bývalá vládní strana LIDEM do dvou až tří týdnů rozhodne, zda budou její zástupci usilovat o zvolení na kandidátkách jiných stran, či se nebude v předčasných volbách vůbec angažovat. Samostatně do voleb nepůjde. Usnesla se na tom republiková rada strany.

Zleva Viktor Paggio, Jiří Rusnok a Dagmar Navrátilová přicházejí na jednání poslanců LIDEM
22.8.2013 19:44   |  

Podle úřadující předsedkyně Dagmar Navrátilová je možností také to, že LIDEM pouze podpoří některou jinou stranu.

Navrátilová řekla, že LIDEM nyní vyjednávají s jinými politickými stranami o spolupráci. S kterými nechtěla uvést. O možné spolupráci pak rozhodne republiková rada.

Ať už se uskupení bude ve volbách angažovat, nebo ne, chce Navrátilová svolat do konce roku volební sněm. Stranu hodlá také restartovat na komunální úrovni.

Navrátilová je pověřená řízením strany. Bývalá vicepremiérka Karolína Peake na post předsedkyně na začátku měsíce rezignovala. Učinila tak poté, co v rozporu s dřívější dohodou stran bývalé koalice nehlasovala proti vyjádření důvěry Rusnokově vládě.

LIDEM vznikli odštěpením části poslanců zvolených ze Věci veřejné. Strana se potýká s nedostatkem financí, protože státní příspěvky za poslanecké mandáty zůstaly VV.


Čtěte také:

Předsedkyně LIDEM Peake rezignovala, Florián odešel z ODS

Peake: Hašek říká bláboly a Dienstbier hysterčí. Ona je prý věrná pravici

Premiér zruší místa po Peake a Mlsnovi, ostatní resorty zůstanou

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web