MMR má na podporu krajských knihoven připraveno 1,1 miliardy

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) má připraveno 1,1 miliardy korun pro krajské knihovny. Za evropské a státní dotace mohou například digitalizovat knihovní fondy, budovat bezbariérové vstupy nebo rekonstruovat a stavět depozitáře. Projekty musejí být dokončeny do konce roku 2021.

 ilustrační foto
11.3.2016 15:51   |  

Hodnota projektů se musí pohybovat mezi třemi miliony a 123,3 milionu korun. „Podporovanými aktivitami budou kromě zvýšení ochrany, konzervování - restaurování a digitalizace knihovních fondů také zvýšení bezpečnosti návštěvníků, odstraňování přístupových bariér nebo zabezpečení a osvětlení objektů,“ uvedla mluvčí. Peníze mohou knihovny dostat také na modernizaci a výstavbu sociálního, technického a technologického zázemí.

Vyhlášená výzva z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) se netýká Prahy. Z celkových 1,1 miliardy je připraveno 935 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj a dalších 165 milionů ze státního rozpočtu.

MMR v oblasti kultury vyhlásilo z Integrovaného regionálního operačního programu už dřív dvě výzvy pro žadatele o dotace. Na podporu muzeí zřizovaných státem nebo krajem je připraveno 2,1 miliardy korun, na revitalizaci památek zapsaných v seznamu světového dědictví UNESCO a národních kulturních památek jsou k dispozici tři miliardy korun.


Čtěte také:

Knihovna Václava Havla se chce odpoutat od Bakaly

Za knihy se loni v Česku utratilo přes sedm miliard. Trh stagnuje

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web