Na dopravě začaly personální změny, padl náměstek Dobeš

E15 exkluzivně Nový ministr dopravy Dan Ťok sáhl k první změně ve svém týmu náměstků. V pondělí večer odvolal z funkce Karla Dobeše, který měl mimo jiné na starosti dopravní agendy, informační technologie, letectví a kosmické aktivity. Ťok to řekl v rozhovoru pro deník E15.

 Karel Dobeš, projekt Galileo
20.1.2015 15:04   |  

„Oznámil jsem mu, že by ten úřad měl řídit někdo, kdo bude více garantovat, že věci dopadnou, tak jak mají. Jde zejména o registry,“ řekl Ťok. Zatím není jasné, kdo funkci po Dobešovi převezme. Ministr si chce pro sekci přivést vlastního člověka.

Jeho úkolem bude především zajistit, aby v nedávné minulosti problémy zahlcený registr vozidel řádně fungoval i po definitivním vypršení smlouvy se současným provozovatelem. Ťok chce na nového provozovatele vypsat tendr. Termíny jsou ale šibeniční, nynější smlouva se dá prodloužit maximálně do září.

Dobeše do funkce náměstka jmenoval Ťokův předchůdce Antonín Prachař. Odvolaný náměstek i nadále zůstává vládním zmocněncem pro systém Galileo. Ministerstvu dopravy se zřejmě nevyhnou ani další personální změny.

„Chci si je ale dobře rozmyslet. Ministerstvo trpělo tím, že se tam děla změna za změnou. Já chci udělat jednu řádně promyšlenou změnu, a situaci na dlouhou dobu stabilizovat,“ doplnil ministr.


Čtěte také:

Ťok domluvil s Hiconem levnější SPZ, stát ušetří až 40 milionů

Ťok plánuje šedesát kilometrů dálnic a urgentní opravu mostů v Ostravě

Ťok: Sanace sesuvu na dálnici D8 skončí v polovině roku

Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web