Němeček: Nemám pocit, že by moje pozice byla ohrožena

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) nemá dojem, že by jeho pozice v čele ministerstva byla ohrožena. Řekl to České televizi po pátečním podvečerním mimořádném jednání grémia ČSSD, které se zabývalo čerstvě vypuklým sporem mezi ním a ministrem financí Andrejem Babišem. Na grémiu se nehlasovalo o tom, zda má jeho důvěru, Němeček ale podle svých slov vnímal, že důvěru má.

 Svatopluk Němeček
7.11.2014 20:02   |  

„Nehlasovalo se o tom, ale vnímal jsem to takto,“ řekl. „Za sebe chci říct, že rozhodně tu záležitost nechci eskalovat, byl bych rád, kdybychom se nějakým způsobem vrátili k práci,“ dodal Němeček. Kvůli sporu se ještě dnes večer sejde premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka s Babišem. Ve středu se kvůli tomu sejde koaliční rada.

Jihomoravský hejtman Michal Hašek řekl před jednáním, že Němečka podporuje a že ministra podporují i ostatní sociálnědemokratičtí hejtmani.

Vzájemná kritika ministrů

Roztržku v pátek odstartoval Němeček kritikou médií, která vlastní Babišova společnost Agrofert. Tvrdil, že o něm lžou a jejich záměrem je ho poškodit. Babiš pak Němečkovi přes internet doporučil nastoupit protialkoholickou a psychiatrickou léčbu. Kritizoval ho také za nevýhodné nákupy v ostravské nemocnici, kterou Němeček vedl.

Deník Dnes a server iDnes.cz zveřejnily zprávu, ve které napsaly, že ministerstvo chce prosadit nepovolenou léčbu kmenovými buňkami pro diabetiky a pacienty s ischemickou chorobou nohy. Vyjádření ministerstva, že resort od tohoto záměru ustoupil, deník napsal v poslední větě zprávy. Na serveru reakce ministerstva nebyla. Vydavatelství Mafra později uvedlo, že text na serveru iDnes.cz byl chybný.


Čtěte také:

Babiš pokračuje v útoku na Němečka: Být z hnutí ANO, ve vládě by skončil

Babiš poslal Němečka na psychiatrii, opozice už uvažuje o nedůvěře vládě

Konec sporů? Babiš s Němečkem si předají informace o auditech nemocnic

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web