ODS: Uspěl Pospíšil, Vondra propadl

aktualizováno Bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil uspěl v Plzeňském kraji. ODS tam udržela své vítězství, hejmanem se ale exminitr možná nestane. Naopak o post senátora přijde ministr obrany Alexandr Vondra.

Jiří Pospíšil
13.10.2012 23:00   |  

ODS zvítězila v jediném kraji. Exministr Pospíšil tak má šanci se stát hejtmanem.

Ze slov předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky ale vyplynulo, že o místo hejtmana bude ČSSD usilovat i v Plzeňském kraji. ČSSD je tam druhá a KSČM třetí. „Platí, že pokud jde o Plzeňský kraj, tam je velmi malý rozdíl mezi ODS a sociální demokracií … Moc nevidím důvod k tomu, aby sociální demokracie uzavírala koalici s Občanskou demokratickou stranou právě v Plzeňském kraji, ale záleží na vyjednávacích týmech. Předpokládám, že i v Plzni bude sociální demokracie usilovat o to, aby měla svého hejtmana,“ dodal.


Plzeňský kraj

Sečteno: 99,82 % okrsků

Mandáty Procenta hlasů
ODS 15 26,49
ČSSD 15 24,89
KSČM 12 20,93
TOP 09+STAN 3 5,5

Do druhého kola senátních voleb za Litoměřice naopak nepostoupil ministr obrany Vondra. Uspěla komunistka Jitka Sachetová a sociální demokrat Hassan Mezian. Bývalá poslankyně Sachetová dostala v prvním kole senátních voleb 24,53 procenta hlasů, pro lékaře Meziana hlasovalo 22,37 procenta voličů.


Čtěte také: V Senátu skončí ministr Vondra i šéfka klubu TOP 09 Paukrtová


V roce 2006 se stal senátorem nynější ministr obrany Alexandr Vondra (ODS), který ve druhém kole se ziskem 58,59 procenta porazil Roberta Kopeckého z ČSSD. Vondra letos mandát obhajoval, ale skončil před branami druhého kola s ani ne 18 procenty.


Čtěte také:

Hašek: Volby jsou vítězstvím ČSSD, Nečas by měl dát demisi

ODS podle Nečase doplatila na reformy, podobně mluví TOP 09

ČSSD: výsledky jsou výrazem nesouhlasu s vládními reformami


Autor: vrb

Komentáře

Čtěte také

Trump shání lidi do volebního štábu, hlásí se ale málokdo

Trump shání lidi do volebního štábu, hlásí se ale málokdo aktualizováno

Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump se rozhodl sestavit profesionální volební štáb, který by nahradil jeho skromný tým poradců z primárních voleb. Newyorský miliardář… více

Komerční prezentace
Mobilní web