ODS vyzvala TOP 09, nezávislé a Trojkoalici k jednání o nové radě | E15.cz

ODS vyzvala TOP 09, nezávislé a Trojkoalici k jednání o nové radě

ODS vyzvala TOP 09, nezávislé a Trojkoalici k jednání o nové radě
Zasedání pražských zastupitelů
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Pražský zastupitelský klub ODS vyzval TOP 09, zastupitelský Klub nezávislých a Trojkoalici (SZ, KDU-ČSL a STAN) k jednání o sestavení nové koalice na magistrátu hlavního města. Pokud by se strany dohodly, měly by v 65členném zastupitelstvu 31 hlasů, nedosáhly by tedy na většinu. Zástupci TOP 09 a nezávislých reagovali zdrženlivě.

„ODS je znepokojena tím, jak současná koalice spravuje naše hlavní město, které se nerozvíjí a je paralyzováno spory mezi ANO, ČSSD a Trojkoalicí,“ píše ve výzvě ODS.

Z personální politiky je podle občanských demokratů také zřejmé, že do vedení města zasahují šedé eminence - koho konkrétně mají na mysli, se v usnesení nepíše. Občanští demokraté rovněž uvedli, že místo v radě si nenárokují a případnou koalici podpoří z pozice zastupitelů.

Předseda zastupitelů TOP 09 Václav Novotný uvedl, že výzvu obdrželi. „Ještě jsme to nestačili projednat, dostali jsme ji nyní, v průběhu jednání zastupitelstva. Jinak, jednání o koalici mají smysl ve chvíli, kdy se ta současná rozpadne,“ řekl Novotný. Podobně se vyjádřila i zastupitelka Eva Vorlíčková z Klubu nezávislých.

V Praze vládne koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice. Má nejtěsnější většinu jednoho hlasu, tedy 33 zastupitelů. Spory mezi koaličními partnery začaly poté, co primátorka Adriana Krnáčová (ANO) nechala odebrat svému náměstku Matěji Stropnickému (SZ) část kompetencí. ANO a ČSSD následně vyzvaly Trojkoalici ke Stropnického odvolání. Zastupitelé Trojkoalice to odmítli.

Bohumil Pečinka: Pražský proces napoví o budoucnosti

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!